[021] 77162930
ساعات کاری : شنبه تا سه شنبه
با تعیین وقت قبلی
پیروزی، روبروی مترو نیرو هوایی، پلاک ۱۶۸ ساختمان کیمیا ،طبقه پنجم واحد ۹

بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست؟

بوتاکس در واقع یک نوع ماده پروتئینی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. این باکتری چند نوع سم تولید می کند که دو نوع آن مصارف زیبایی دارد. مصارف درمانی این سم بعد از گذشت سالها شناخته شد. مصارف این سم در چشم پزشکی مانند اسپاسم چشم، انحراف چشم و همچنین در بیماری های عصبی-عضلانی استفاده می شود و امروزه از این سم بیشتر در امور زیبایی و درمان چین و چروک پوست استفاده می شود.

دکتر مصطفی خدایاری ، مهارت و دانش بالایی در امور زیبایی پوست و مو دارند. دکتر خدایاری با استفاده از مجهزترین دستگاه های پزشکی و مواد باکیفیت آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد. می توانید به منظور درمان انواع لیزر و ویژگی ها ، به روش های زیر با دکتر خدایاری ، ارتباط برقرار کنید:

شماره های تماس : 021 77162930

پیج اینستاگرام : Drkhodayari

 

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

سم بوتولینوم ارتباط بین عصب و عضله را مهار می کند و باعث عدم ترشح ماده ای که بین عصب و عضله وجود دارد، می شود به این شکل که عصب پیام را می فرستد اما عضله دیگر منقبض نمی شود.

مدت زمان اثر بوتاکس

مدت اثر دارو و فواصل تزریق دارو بین 4 تا 6 ماه است. البته اثر دارو در چین های دور چشم نسبت به ناحیه اخم و ناحیه پیشانی معمولا زودتر از بین می رود یعنی اگر فردی هم برای رفع چین و چروک دور چشم و هم خط اخم همزمان از بوتاکس استفاده کند، ممکن است اثر دارو در ناحیه اخم باقی بماند اما در ناحیه دور چشم از بین برود.

شروع اثر بوتاکس

سه تا چهار روز بعد از تزریق شروع می شود اثر دارو شروع می شود و تا دو هفته این اثر کامل می شود و سپس کم کم این اثر حس می شود. میزان اثر حدود 3 تا 6 ماه و در افراد مختلف متفاوت است ولی در همه عضلات به یک شکل پاسخ نمی دهد. در برخی افراد ممکن است بعد از 3 ماه اثر دارو از بین برود و در برخی افراد تا 6 یا 7 ماه هم اثر دارو باقی می ماند. بسته به میزانی که اثر دارو از بین رفته باشد نیاز به تمدید و تزریق مجدد می باشد.

مصارف درمانی بوتاکس

  • درمان بیماری های عصبی-عضلانی
  • درمان گرفتگی عضلات برخی افراد که در اثر برخی بیماری ها مانند پارکینسون
  • درمان بیماری های مثانه و سردردهای میگرنی
  • درمان تعریق بیش از حد کف دست و پا و زیربغل
بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست؟

سن مناسب برای تزریق بوتاکس

از سن 18 سالگی به بالا تا سن 65 سالگی تزریق بوتاکس توصیه می شود. گاهی فرد جوانی بر حسب عادت مرتب اخم می کند و این چین اخم به مرور زمان عمیق می شود و بدون اینکه حتی اخم هم کند این خط خود را نشان می دهد. بنابراین برای این فرد می توان بوتاکس انجام داد. گاهی ممکن است با یکی دو بار تزریق بوتاکس در این  فرد این عادت را از بین ببرد. گاهی اوقات هم در فردی که سنش بالاتر رفته و چین اخم تشکیل شده  نیاز است که مرتب این کار را انجام شود.

موارد منع مصرف بوتاکس

  • تزریق بوتاکس در بارداری: در دوران بارداری و شیردهی نباید از بوتاکس استفاده کرد.
  • تزریق بوتاکس در افراد بیمار: در افرادی که بیماری هایی مانند بیماری ام اس و بیماری های عصبی عضلانی دارند نمی توان از بوتاکس استفاده کرد
  • همچنین در صورت مصرف یک سری از آنتی بیوتیک ها مانند جنتمایسین و داروهای خاص را نمی توان از بوتاکس استفاده کرد. افرادی که قصد تزریق بوتاکس دارند باید از قبل با پزشک خود مشورت کنند و او را در جریان مصرف داروهای خود و بیماری های زمینه ای که دارند، بگذارند.

 

 

تیم محتوا

پاسخ

یک + دو =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button