[021] 77162930
ساعات کاری : شبنه تا سه شنبه
با تعیین وقت قبلی
پیروزی، روبروی مترو نیرو هوایی، پلاک ۱۶۸ ساختمان کیمیا ،طبقه پنجم واحد ۹

تخلیه چربی

تخلیه چربی

امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی و شرایط کاری افراد و پشت میز نشینی های طولانی مدت افراد ممکن است دچار تجمع و افزایش چربی در قسمت های مختلف بدن شوند و علیرغم مراجعه به مشاور تغذیه و گرفتن رژیم های غذایی سنگین و ورزش باز هم از شر این چربی ها خلاص نمی شوند. روش های مختلفی برای از بین بردن این چربی های موضعی به وجود آمده وجود دارد. استفاده از این روش ها درمان چاقی نیست. درمان چاقی خود روش های خاص خود را دارد. مهم ترین اندکس در چاقی یا لاغری در فرد اندکس BMI است. اگر این اندکس بین ۲۰ تا ۲۵ باشد نشان دهنده نرمال بودن فرد از نظر میزان توده بدنی می باشد. امروزه دستگا های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها در یک فرد خاصی استفاده می شود.

دکتر مصطفی خدایاری ، مهارت و دانش بالایی در امور زیبایی پوست و مو دارند. دکتر خدایاری با استفاده از مجهزترین دستگاه های پزشکی و مواد باکیفیت آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد. می توانید به منظور درمان تخلیه چربی ، به روش های زیر با دکتر خدایاری ، ارتباط برقرار کنید:

شماره های تماس : ۰۲۱ ۷۷۱۶۲۹۳۰

کانال اینستاگرام : Drkhodayari

 

روش های خارج کردن چربی اضافی از بدن

دو روش کلی جهت خارج کردن چربی اضافی از بدن وجود دارد:

  • روش تهاجمی
  • روش غیرتهاجمی

روش ها تهاجمی

در روش های تهاجمی معمولا جراحی دخالت دارد. در این روش ها قسمتی از بدن برشی ایجاد می شود و یا استفاده از وسیله ای این چربی ها از بدن خارج شوند . در تمام این روش ها از ساکشن یا مکش استفاده می شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی دستگاه هایی  ساخته شده اند که با مکانیزم خاصی به تخلیه چربی کمک زیادی می کنند.

لیپوماتیک: یکی از این روش های تهاجمی جهت تخلیه چربی لیپوماتیک می باشد. در این روش امواج از طریق کانولاها و با یک سری ویبریشن های خاصی به صورت عقب و جلو و به صورت دورانی در ناحیه مورد نظر باعث می شود تا سلول های چربی راحت تر شکسته شوند و آسیب کمتری به عروق خونی وارد شود تا چربی ها راحت تر را تخلیه شوند. هیچ گونه امواج گرمایی و سرمایی در لیپوماتیک استفاده نمی شود.

لیزر لیپولیز: در لیزر لیپولیز از امواج لیزر برای شکستن سلول های چربی استفاده می شود و باعث می شود تا راحت تر تخلیه می شوند. در سیستم لیزر لیپولیز هم مکش چربی باعث می شود تا چربی هایی که به صرت مایع درآمده اند، خارج شوند. مشکلی که در ارتباط با لیزر لیپولیز وجو دارد این است که با توجه به اینکه از حرارت استفاده می شود می تواند آسیب هایی به نواحی مورد نظر ، عروق خونی و پوست برساند. بنابراین مهارت استفاده از این روش باید بسیار بالا باشد.

روش اولترازد: در روش اولترازد از امواج اولتراسوند استفاده می شود. در این روش هم از حرارت استفاده می شود یعنی با حرارتی که ایجاد می کند می تواند سلول های چربی را بشکند تا آزادسازی چربی راحت تر صورت گیرد.

روش بادی جت: در بادی جت از امواج آب با استفاده از فشار مکانیکی جهت شکستن سلول های چربی استفاده می شود. این روش از نظر مکانسیم عمل به نوعی شبیه روش لیپوماتیک می باشد. بنابراین کم خطرترین روش خارج کردن چربی ها استفاده از امواج آب و لیپوماتیک می باشد.

تخلیه چربی

تخلیه چربی

عوارض روش های تهاجمی

در تمام روش های بیان شده اگر توسط پزشک متخصص با تجربه صورت نگیرد می تواند مشکلات و عوارض زیادی را برای فرد ایجاد کند. به طور مثال در روش هایی مانند لیزر لیپولیز و اولترازد ممکن است نواحی مورد نظر دچار سوختگی یا  به عروق خونی آسیب وارد شود.

روش غیرتهاجمی

در روش های غیرتهاجمی هیچ برشی صورت نمی گیرد. یکی از روش های غیرتهاجمی کرایو می باشد که در این روش سلول های چربی فریز می شوند . در این روش هیچ گونه جراحی، برش یا بخیه ای روی بدن ایجاد نمی شود . سلول های چربی فریز می شوند سپس در سیستم گردش خون حل می شوند و به نوعی از  بدن دفع می شوند. روش های مختلف دیگری جهت از بین بردن سلول های چربی به روش غیرجراحی وجود دارد که یکی از آنها مزوتراپی می باشد.

عوارض روش های غیر تهاجمی

این روش ها با مطالعات انجام شده روش تائید شده ای نمی باشند. در تمام این روش ها چربی از بین نمی رود و فقط به نوعی این چربی ها یا وسط گرما یا سرما حل می شود و این چربی وارد سیستم گردش خون می شود و در قسمت های دیگر بدن مانند ارگان های داخلی بدن مانند کبد می نشیند که می تواند مشکلات بعدی را ایجاد می کند.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر مصطفی خدایاری متخصص پوست، مو و زیبایی

 پست الکترونیکی دکتر مصطفی خدایاری: info@drkhodayari.com

 

مقالات مرتبط با این مطلب:

درمان چاقی

سلولیت

لاغری موضعی

 

 

 

 

درباره نویسنده

پاسخ

20 − 15 =

Call Now Button