[021] 77162930
ساعات کاری : شبنه تا سه شنبه
با تعیین وقت قبلی
پیروزی، روبروی مترو نیرو هوایی، پلاک ۱۶۸ ساختمان کیمیا ،طبقه پنجم واحد ۹

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی که اصطلاحا گرافت چربی نیز نامیده می شود، از جمله روش هایی است که با اهداف درمانی و در قسمت های مختلف بدن استفاده می شود. در این روش ، چربی های اضافی بدن خود فرد گرفته و در قسمت های مختلف تزریق می شود. اما بهتر است بدانید که هر تزریقی کاربرد خاص خود را دارد، به عنوان مثال، برخی فیلرها باعث افزایش حجم می شوند، در حالی که برخی دیگر به افزایش رطوبت پوست کمک می کنند.
از جمله موارد استفاده تزریق چربی و فیلرهای پوستی، می توان به جوانسازی پوست ، رفع چین و چروک و خطوط افراد چشم ها و لب ها، حجم دهی گونه ها و جوان تر به نظر رسیدن ظاهر فرد اشاره کرد.

شما عزیزان می توانید از طریق زیر با دکتر خدایاری ، ارتباط برقرار کنید:

شماره های تماس : ۰۲۱ ۷۷۱۶۲۹۳۰

کانال اینستاگرام :  Drkhodayari

مزایای تزریق چربی 

– استفاده از چربی های بدن خود فرد
– برداشت چربی از قسمت هایی که چربی اضافی دارند
– نتایج طبیعی و پایدار
– روشی غیر تهاجمی در جوانسازی صورت
با این که تزریق چربی، نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد، اما این تزریق برای تمامی افراد مناسب نمی باشد. افرادی که دنبال جوانسازی پوست خود هستند، خواهان این تزریق هستند، اما میزان چربی های اضافه آن ها بایستی به حدی باشد که بتوان تزریق را انجام داد.

روند انجام تزریق چربی

روند انجام تزریق چربی به این صورت است که ابتدا بسته به ناحیه مورد نظر، نوع بی هوشی و یا بی حسی تعیین می شود. سپس برش های بسیار کوچکی در نواحی مملو از چربی ایجاد و میزان چربی مورد نیاز تزریق خواهد شد. تزریق چربی، روش سرپایی است.
چربی عمدتا در نواحی زیر تزریق می شود:
– باسن. افزایش حجم و بهبود ظاهر این ناحیه
– ران ها.
– صورت. لیفت صورت، رفع چین و چروک و خطوط صورت
– سینه. حجم دهی سینه ها
– سایر نقاط و رفع مواردی مانند اسکارهای ناشی از جراحات

تزریق چربیاقدامات و مراقبت های بعد از تزریق چربی

تزریق چربی از جمله روش هایی که با کمترین میزان تهاجم انجام می شود و به همین خاطر، به مراقبت خاصی نیاز ندارد و فرد سریعا قادر به انجام کارهای روزانه خود می باشد. با این حال، در برخی موارد، به بیماران توصیه می شود که اگر می توانند چند روزی را در منزل استراحت کنند.
احتمال مشاهده و بروز التهاب، کبودی و درد در ناحیه تزریق، کاملا طبیعی است و این حالات می تواند با مصرف دارو تسکین بیابد.
نتایج این تزریق با رفع التهاب و تورم قابل مشاهده خواهد بود و می توان گفت که بعد از شش ماه، فرد به نتایج دلخواه خود خواهد رسید.

تزریق چربی به دست

دست ها نیز از جمله قسمت هایی هستند که تحت تاثیر افزایش سن و یا تماس با آفتاب قرار می گیرند و به مرور زمان شاهد چروکیده شدن پوست دست و یا بیرون زدگی رگ ها خواهیم بود. افرادی که تزریق چربی به صورت را انجام می دهند، اغلب خواهان تزریق به دست نیز هستند تا هر دو قسمت ظاهر جوان و زیبایی داشته باشد. چربی به پشت دست و انگشت ها تزریق می شود، و می توان از فیلرهای تزریقی نیز استفاده کرد که برای جوانسازی پوست مناسب هستند.

تزریق چربی به سینه

در این تزریق، ابتدا چربی از نواحی اضافی بدن گرفته و به سینه تزریق می شود، یکی از مهم ترین مزایای این تزریق عدم قرارگیری پروتز در بافت سینه می باشد. جهت نتایج بهتر، تزریق در چند نقطه سینه انجام خواهد شد.
پیش از تزریق، بهتر است مصرف داروهای رقیق کننده خون و هم چنین مصرف سیگار و دخانیات قطع شود.
بعد از انجام تزریق، از فرد خواسته می شود از انجام فعالیت های سنگین بدنی و ورزش خودداری کند.
فرد به هیچ عنوان نباید بر روی معده خود بخوابد تا فشاری بعه سینه ها وارد نشود. طول دوره نقاهت این تزریق در حدود دو تا چهار هفته می باشد.

تزریق چربی

تزریق چربی

سوالات متداول تزریق چربی

• آیا نتایج تزریق چربی دائمی است؟
بله، می توان گفت که نتایج این تزریق تا ۶ ماه و یا حتی در برخی موارد ماندگاری بیشتری دارد و دیگر نیازی به تزریق مجدد نخواهد بود.
• چه میزان تزریق می توان انجام داد؟
میزان تزریق، به خواسته بیمار، میزان چربی اضافی و هم چنین ناحیه مورد نظر بستگی دارد.
• آیا افزایش و یا کاهش وزن تاثیری در نتیجه تزریق می گذارد؟
میزان چربی تحت تاثیر تغییر وزن قرار می گیرد، به این معنا که با افزایش وزن، سلول های چربی منبسط می شوند و شاهد تغییر نتیجه تزریق نیز خواهیم بود، البته این تغییرات آن چنان هم شدید و محسوس نخواهد بود.
• آیا می توان همزمان با تزریق چربی، لیپوساکشن را نیز انجام داد؟
لیپوساکشن، راه درمان چاقی نیست و افرادی که وزن ثابتی ندارند کاندیدای مناسب تزریق چربی نیستند. لیپوساکشن در مواردی توصیه می شود که فرد علی رغم رژیم غذایی و ورزش نمی تواند وزن کم کند.
• آیا بعد از تزریق چربی، جای زخم و اسکار باقی می ماند؟
برخلاف روش های جراحی، که معمولا جای زخم و اسکار بر روی بدن فرد باقی می ماند، این روش با کمترین میزان تهاجم و اسکار انجام می شود.
• آیا در صورت انجام لیپوساکشن در گذشته، می توان تزریق چربی را انجام داد؟
متاسفانه از آن جایی که لیپوساکشن باعث آسیب بافت های زیرین پوست می شود، تزریق در نواحی مورد نظر توصیه نمی شود. مناطقی که تزریق انجام می شوند بایستی نرم و سالم باشند.
• مدت زمان انجام تزریق چربی چقدر است؟
مدت زمان انجام تزریق، به ناحیه مورد نظر و وسعت آن بستگی دارد. تزریق در نواحی مانند باسن ممکن است تا چند ساعت نیز طول بکشد.
• آیا تزریق چربی عوارض و خطراتی را به همراه دارد؟
تمامی روش های جراحی، عوارضی را به همراه دارند، اما تزریق چربی روشی است با کمترین میزان عارضه. احتمال بروز عوارضی مانند خونریزی، آمبولی چربی و یا سفت شدن ناحیه تزریق وجود دارد، که احتمال بروز این علائم با انتخاب پزشک ماهر به حداقل خواهد رسید.

درباره نویسنده

پاسخ

17 − 12 =

Call Now Button