[021] 77162930
ساعات کاری : شبنه تا سه شنبه
با تعیین وقت قبلی
پیروزی، روبروی مترو نیرو هوایی، پلاک ۱۶۸ ساختمان کیمیا ،طبقه پنجم واحد ۹

رفع غبغب

رفع غبغب

یکی از مشکلات زیبایی که معمولا با بالا رفتن سن یا اضافه وزن در خانم ها ایجاد می شود به وجود آمدن غبغب می باشد. این غبغب باعث می شود تا تناسب صورت به هم بخورد و همچنین احساس کنند پا به سن گذاشته اند. به همین دلیل می خواهند هر چه سریع تر از شر غبغب خلاص شوند.

یکی از مشکلاتی که افراد بخاطر آنها به پزشک پوست مراجعه می کنند اضافی بودن چربی در ناحیه غبغب می باشد. روش های مختلفی در جهان برای درمان این مشکل وجود دارد که یکی از این روش ها روش ساده ای به نام مزوتراپی است که در این روش برای کم کردن و از بین بردن بافت چربی، پزشک از یک سری محلول هایی که یا به صورت خالص از یک محلول یا با ترکیب کردن چند فرآورده برای از بین بردن چربی در ناحیه غبغب استفاده می کند. با این عمل چربی های آن ناحیه آزاد می شود و بدن کم کم آنها را برمیدارد و در نتیجه بافت چربی کمتر می شود. در این روش مواد مختلفی شامل ویتامین و فاکتورهای رشد به داخل پوست یا سطح سلول های چربی یا در سطح فولیکول های مو و همچنین در صورت برای رفع رنگدانه های پوست تزریق می شود.

رفع غبغب

رفع غبغب

دلیل ایجاد غبغب

  • ارث و ژنتیک : تشکیل غبغب زمینه ارثی دارد و حتی ممکن است بسیاری از افراد جوان در سنین کم و دوره نوجوانی دچار غبغب شوند.
  • تجمع چربی: در افرادی که اضافه وزن و تجمع چربی دارند ممکن است در غبغب هم مانند سایر مناطق بدن چربی تجمع پیدا کند .
  • شل شدن عضلات کف دهان و رها شدن آن: این رویداد به رخ داد غبغب کمک زیادی خواهد کرد که این مسله با افزایش سن قطعا شایع تر است و استفاده برخی از تکنیک ها و ورزش ها می تواند به تقویت عضلات کف دهان کمک کند و در واقع با استفاه از این تکنی نمای ظاهری غبغب را کم تر می شود.

داروی مورد استفاده جهت رفع غبغب

یکی از داروهایی که برای کم کردن بافت چربی استفاده می شود فسفاتیدیل کولین می باشد که در بعضی از روش های مزوتراپی در ویال های آماده این ماده عرضه می شود و با کشیدن دو یا سه سی سی از محلول و تزریق آن در نقاط مختلف بافت چربی، می توان ناحیه را تحت تاثیر قرار داد و غبغب را کوچک تر کرد.

امروزه روش ها و فرآورده های مختلفی وجود دارد که می تواند تاثیر این نوع مزوتراپی که اصطلاحاً مزوتراپی لایپولیتیک نام دارد را افزایش دهد. در کنار مزوتراپی گاهاً از روش های دیگری مانند هایفوتراپی نیز استفاده می شود که برای کم کردن بافت چربی در ناحیه و ایجاد یک لیفتینگی در منطقه می تواند نمای ظاهری غبغب را کم کند و پزشک و بیمار را به یک نتیجه مطلوب برساند.

دکتر مصطفی خدایاری ، مهارت و دانش بالایی در امور زیبایی پوست و مو دارد. دکتر خدایاری با استفاده از مجهزترین دستگاه های پزشکی و مواد باکیفیت آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد. می توانید به منظور انجام رفع غبغب ، از طریق زیر با دکتر خدایاری ، ارتباط برقرار کنید:

شماره های تماس : ۰۲۱ ۷۷۱۶۲۹۳۰

کانال اینستاگرام : Drkhodayari

روش های مختلف رفع غبغب

  • روش غیر جراحی : یک لیفتینگی در پوست ایجاد شود که این مسله توسط هایفوتراپی یا تزریق محلول های خاص مزوتراپی قابل انجام می باشد تا بتوان بافت چربی ناحیه را کوچک کرد. هدف از انتخاب این روش، جمع شدن پوست و کوچک شدن بافت چربی و در نهایت بهتر شدن نمای ظاهری غبغب است در حدی که پزشک و بیمار احساس کنند به یک نتیجه مطلوبی رسیده اند.
  • روش های نیمه جراحی: با روشی مانند لایپوساکشن یا لیپوماتیک یا لیزر می توان این مشکل را برطرف کرد .
  • روش جراحی: یک برشی روی قسمتی که دارای چربی است ایجاد و بافت چربی ساکشن می شود. درمان با استفاده از این روش یک درمان قطعی است ولی مشکلات بسیاری مانند بیهوشی و پدیدار ماندن خط ناشی از برش پیش می آید.

پیشگیری از تشکیل غبغب

فرد می تواند با پیشگیری از اضافه وزن و تقویت عضلات کف دهان مانند یوگای صورت از رخداد و ایجاد غبغب جلوگیری کند.

مقالات مرتبط:

جوانسازی پوست

تزریق چربی

مزوتراپی

سابسیژن

درباره نویسنده

پاسخ

شانزده − ده =

Call Now Button