[021] 77162930
ساعات کاری : شبنه تا سه شنبه
با تعیین وقت قبلی
پیروزی، روبروی مترو نیرو هوایی، پلاک ۱۶۸ ساختمان کیمیا ،طبقه پنجم واحد ۹

سلولیت

سلولیت

اصطلاح علمی و انگلیسی سلولیت دو واژه و موضوع را در ذهن پرشکان  تداعی می کند یکی سلولایتیزکه به معنای التهاب بافت پوست است که در اثر یک سری میکروب ها به وجود می آید و دیگری سلولیت می باشد، زمانی که قسمتی از بافت چربی در ناحیه زیر جلدی تجمع پیدا می کند و به نوعی از متابولیسم به دور می شود این بافت معمولا در ناحیه غبغب، ناحیه بازوها، پهلوها و به طور شایع در پشت کمر، شکم و در ناحیه خارجی و داخلی ران و در ناحیه داخلی زانو ایجاد می شوند.

دلایل ایجاد سلولیت

به طور کلی اگر یک هیکل مناسب را در نظر بگبریم که اصولا از یک بافت پوست و یک لایه چربی زیر جلدی به نسبت نازک و عضلات استخوان مغز استخوان تشکیل شده است. افراد ورزشکار معمولا توده عضلانی بیشتری پیدا می کنند. امروزه به دلیل تغییر نحوه زندگی که فرد افراد تحرک کمتری دارند و بیشتر در حالت نشسته پشت میز می باشند. در کنار آن یک سری از بیماری ها مانند دیابت افزایش پیدا کرده است که همه این موارد باعث می شود تا تجمع چربی در بدن افزایش پیدا کرده و همه این موارد باعث ایجاد یک سری سیکل معیوبی در بدن می شود که احتمال ابتلا به بیماری های مختلفی را نیز در بدن افزایش می دهد.

دکتر مصطفی خدایاری ، مهارت و دانش بالایی در امور زیبایی پوست و مو دارند. دکتر خدایاری با استفاده از مجهزترین دستگاه های پزشکی و مواد باکیفیت آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد. می توانید به روش های زیر با دکتر خدایاری ، ارتباط برقرار کنید:

شماره های تماس : ۰۲۱ ۷۷۱۶۲۹۳۰

کانال اینستاگرام : Drkhodayari

تشخیص سلولیت

تشخیص یک مرحله بسیار مهمی است. با توجه به اینکه تجمع چربی می تواند یک بیماری متابولیک باشد باید به دنبال علت گشت اگر فرد تحرک کمتری دارد ورزش بیشتری انجام دهد و از رژیم غذایی مناسب استفاده کند. گاهی اوقات با انجام تمام این امور چربی های تجمع پیدا کرده از بین نمی روند بنابراین پزشک متخصص با انجام یک سری آزمایشات مانند آزمایش مقاومت بدن به انسولین و مشکلات تیروئیدی می تواند به دنبال علت ایجاد سلولیت باشد.

سلولیت

سلولیت

درمان سلولیت

اگر فرد تمام تلاش خود را برای از بین بردن چربی های ذخیره انجام دهد اما موفق به از بین بردن چربی های اضافی خود نشود، پزشک متخصص تناسب اندام از دو نوع روش برای درمان سلولیت یا قسمت های بیرون زده چربی استفاده می کند:

  • روش تهاجمی: تنها و موثرترین روش درمانی قطعی برای از بین بردن سلولیت به نوعی وارد بافت چربی شویم و آن را خارج کنیم. در این روش هدف خارج کردن سلول های چربی می باشد. اما اگر این روش توسط پزشک غیرحرفه ای انجام نشود امکان به وجود آمدن عوارضی مانند آمبولی و سوختگی در پوست فرد می شود. روش های تهاجمی شامل اولتراسوند، لیزر لیپولیز
  • روش غیر تهاجمی: در این روش از وسایلی که بر روی سلول چربی از روی سطح پوست کار می کند استفاده می شود. که طی آن با گرم کردن، ایجاد ارتعاشات و شوک هایی که به سلول های چربی وارد می شود باعث از بین بردن سلول های چربی می شود. از جمله این روش ها کرایولیپولیز که طی این روش بافت چربی فریز می شود اما فقط بر پهلوها اثر مثبتی دارد، امواج رادیوفرکانسی که با تحریک لنفاتیک و ماساژی که در این ناحیه ایجاد می کند متابولیسم بافت را زیاد می کند تا بدن بتواند چربی ها را از بین ببرد .

 

مقالات مرتبط با این مطلب:

درمان چاقی

لاغری موضعی

 

درباره نویسنده

پاسخ

دو × 4 =

Call Now Button