[021] 77162930
ساعات کاری : شبنه تا سه شنبه
با تعیین وقت قبلی
پیروزی، روبروی مترو نیرو هوایی، پلاک ۱۶۸ ساختمان کیمیا ،طبقه پنجم واحد ۹

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد ، روش غیر تهاجمی و غیر جراحی است که به کاهش و رفع موهای زائد کمک می کند. امروزه این روش محبوبیت بسیاری پیدا کرده و می توان به یقین گفت که یکی از موثرترین روش ها در رفع موهای زائد نواحی کوچک و بزرگ می باشد.

در این شیو ه، اشعه لیزر با عبور از سطح پوست ، فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد. انرژی ساطع شده از لیزر مانع از رشد مجدد موها می شود.

قبل از انجام لیزر، ناحیه مورد نظر تمیز می شود. در صورتی که میزان حساسیت فرد بالا باشد، می توان از ژل های بی حس کننده نیز استفاده کرد. در حین انجام لیزر، تمامی افرادی که در اتاق هستند، بایستی از عینک های محافظ استفاده کنند، تا از آسیب لیزر به چشم پیشگیری شود.

شما عزیزان می توانید از طریق زیر با دکتر خدایاری ، ارتباط برقرار کنید:

شماره های تماس : ۰۲۱ ۷۷۱۶۲۹۳۰

کانال اینستاگرام :  Drkhodayari

گرچه، لیزر موهای زائد، رشد موها را به طور موثری آهسته می سازد، اما تضمینی برای عدم رشد همیشگی مو محسوب نمی شود. اما اگر شما نیز جزء افرادی هستید که از دست رشد موهای زائد خسته شده اید، لیزر موهای زائد، بهترین گزینه خواهد بود.

تمامی افراد می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند، مگر در مواردی که پیگمانی وجود نداشته باشد، مانند موهای بسیار روشن و یا سفید، که لیزر تاثیری بر روی موهای سفید ندارد. افرادی که پوست روشن و موی تیره دارند، جزء بهترین کاندیداهای انجام لیزر هستند. تعداد جلسات درمان با لیزر در افراد با پوست روشن بیشتر می باشد.

آیا لیزر موهای زائد روش دائمی است؟

در صورت برخورد لیزر با فولیکول های تخریب شده، شاهد نتایج دائمی خواهیم بود. با این حال، امکان رشد مجدد موها بعد از چند جلسه درمان وجود دارد. انجام مجدد لیزر در کاهش رشد موها بسیار موثر می باشد.

احتمال رشد مجدد موها به عواملی مانند جنس مو، نوع دستگاه و هم چنین مهارت فردی بستگی دارد که لیزر را انجام می دهد.

در بسیاری از موارد، موهایی که بعد از لیزر مجدد رشد می کنند، بسیار روشن تر از حالت قبل هستند به گونه ای که به سختی دیده می شوند. در صورتی که فولیکول مو آسیب ببیند، اما تخریب نشود، احتمال رشد مجدد مو وجود دارد. آن هم به دلیل قدرت پایین لیزر در تخریب فولیکول های مو می باشد. اما از آن جایی که امکان تخریب تمام فولیکول ها وجود ندارد، شاهد رشد مو در برخی از نقاط خواهیم بود.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

میزان سوزش و ناراحتی این روش در افراد مختلف، متفاوت می باشد، برخی افراد پوست حساس تری دارند و میزان سوزش ناشی از تابش لیزر بیشتر خواهد بود. به طور کلی، هر چه ضخامت مو بیشتر باشد، میزان سوزش و حساسیت بیشتر می باشد.

اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که لیزر، عوارض جانبی مانند قرمزی و التهاب را به همراه دارد، به همین خاطر معمولا پمادهای موضعی برای افراد در نظر گرفته می شود، که بهتر است جهت پیشگیری از بروز چنین عوارضی بعد از لیزر، پماد بر روی ناحیه مورد نظر زده شود.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

امکان انجام لیزر، در تمامی قسمت های بدن وجود دارد. از جمله:

 • صورت
 • گردن
 • بازوها
 • خط بیکینی
 • پاها
 • شکم
 • پشت بدن

لیزر موهای زائد ، دوره نقاهتی را به همراه ندارد و فرد قادر به انجام کارها و فعالیت های خود می باشد.

بعد از اولین جلسات، شاهد رشد موهای خود خواهید بود، اما موی تازه روییده بسیار نازک تر از قبل خواهد بود و این به معنای تاثیر خوب لیزر در ناحیه مورد نظر می باشد.

لیزر، موهای زبر و تیره را مورد هدف قرار می دهد و آسیبی را به پوست اطراف وارد نمی کند.

اثر بخشی این روش بسیار سریع است و بعد از شش تا هفت جلسه، شاهد ریزش بسیاری از موها خواهید بود.

چه اقداماتی قبل از لیزر موهای زائد باید انجام داد؟

 • بهتر است روز قبل از مراجعه، موهای ناحیه مورد نظر با تیغ زده شوند، مو نباید خیلی بلند باشند و به گونه ای باشد که نوک مو از روی پوست بیرون زده باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که لیزر تاثیری بر روی موهای بلند نمی گذارد.
 • آفتاب گرفتن شش هفته پیش از انجام لیزر، توصیه نمی شود، این کار باعث نازک شدن پوست می شود.
 • پوست بایستی عاری از هر گونه مواد آرایشی و کرم باشد.

مراقبت ها و اقدامات بعد از لیزر موهای زائد

 • پیش از از انجام لیزر، پزشک با بررسی پوست فرد، و جهت کنترل و کاهش درد احتمالی، پمادهایی را تجویز می کند. این داروها معمولا پمادهای استروئیدی هستند.
 • جهت کاهش علائمی مانند التهاب و قرمزی، می توان از کمپرس یخ نیز استفاده کرد.
 • لیزر موهای زائد، مانع از رشد مجدد موها می شود، به همین خاطر، جلسات درمانی بایستی بدون وقفه و فاصله انجام شوند.
 • بعد از لیزر بهتر است فرد در تماس مستقیم با نور خورشید قرار نگیرد به خصوص زمان هایی که آفتاب به طور مستقیم می تابد، چرا که احتمال سوختگی ناحیه نیز بیشتر خواهد شد. به همین خاطر، استفاده از کرم ضد آفتاب بعد از لیزر توصیه می شود.

از جمله توصیه های مهم در لیزر موهای زائد، عدم تماس با آفتاب و آفتاب نگرفتن به مدت ۶ هفته قبل و بعد از لیزر می باشد. نور خورشید از جمله عواملی است که باعث می شود تا پوست نسبت به درد حساس تر شود.

 • از آن جایی که بعد از لیزر پوست حساس می شود، بهتر است به مدت چند هفته از بند انداختن و یا اپیلاسیون ناحیه مورد نظر خودداری شود. مدتی طول می کشد تا پوست به حالت طبیعی و اولیه خود برگردد.

لیزر موهای زائد با دستگاه high power diode laser

این دستگاه لیزر دارای تائیدیه FDA آمریکا و CE اروپا می باشد. مزایای این دستگاه عبارت است از:

 • رفع سریع و موثر موهای زائد
 • تابش همزمان دو طول موج ۹۴۰ نانومتر و ۸۱۰ نانومتر
 • قابل استفاده برای تمامی پوست ها
 • بالاترین سرعت درمان

 

دیگر خدمات دکتر مصطفی خدایاری پزشک پوست مو و زیبایی

انواع لیزر و ویژگی ها

آر اف فراکشنال

میکرونیدلینگ

درباره نویسنده

پاسخ

چهار + 10 =

Call Now Button