دکتر مصطفی خدایاری » دانستنی‌های پوستی » از بین بردن زگیل و خال با لیزر
۴ دقیقه
[ratemypost]

از بین بردن زگیل و خال با لیزر

برداشتن خال و زگیل با لیزر
آنچه می خوانید...

از بین بردن زگیل و خال با لیزر یکی از روش‌های موثر برای رهایی از این عارضه‌های پوستی آزاردهنده است. این روش مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که به محبوبیت آن افزوده است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی جزئی این روش موثر بپردازیم.

برداشتن خال و زگیل با لیزر

لیزر درمانی برای برداشتن زگیل و خال چیست؟

از بین بردن زگیل یا خال با لیزر یک روش غیر تهاجمی است که از پرتوهای متمرکز نور برای هدف قرار دادن و حذف زگیل و خال ناخواسته روی سطح پوست استفاده می‌شود. لیزر نوری با شدت بالا ساطع می‌شود که به طور خاص سلول‌های رنگدانه داخل خال را مورد هدف قرار می‌دهد و باعث از بین رفتن آن می‌شود.

لیزر درمانی برای برداشتن زگیل و خال چگونه انجام می‌شود؟

در طول درمان با لیزر، پزشک پرتو لیزر را دقیقاً روی خال یا زگیل متمرکز می‌کند. انرژی لیزر توسط سلول‌های رنگدانه در خال یا زگیل جذب می‌شود و باعث گرم شدن و متلاشی شدن آن‌ها می‌شود. از آنجایی که لیزر به دقت کنترل می‌شود، به طور کلی به پوست اطراف آسیب نمی‌رساند.

اگر مشخص شود که خال خوش‌خیم (غیر سرطانی) و برای لیزر درمانی مناسب است، ناحیه اطراف خال معمولاً با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود تا هر گونه ناراحتی در طول عمل به حداقل برسد.

فرآیند برداشتن خال یا زگیل با لیزر بسته به اندازه و عمق خال نسبتا سریع است. خال‌های کوچک‌تر ممکن است فقط به چند دقیقه نیاز داشته باشند، در حالی که خال‌های بزرگ‌تر ممکن است بیشتر طول بکشد. پس از عمل، ناحیه تحت درمان معمولاً با یک پانسمان استریل پوشانده می‌شود.

مزایای برداشتن خال و زگیل با لیزر

  • سرعت عمل بالای این روش درمانی آن را از سایر تکنیک‌ها متمایز کرده است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین نتیجه را کسب خواهید کرد. به طوری که چندین زگیل یا خال را تنها در یک جلسه می‌توان برطرف کرد.
  • این روش بدون عارضه است.
  • برداشتن خال و زگیل با لیزر بدون درد و خونریزی انجام می‌شود.
  • هیچ برش و یا زخمی در محل خال یا زگیل به جا نمی‌ماند.
  • روشی ایمن و غیر تهاجمی است.
  • در این روش خطر ابتلا به عفونت به شکل چشم گیری کاهش می‌یابد.
  • با استفاده از لیزر می‌توان به تمامی نقاط غیر قابل دسترس مانند: بینی یا پلک چشم و صورت که در روش‌های دیگر ممکن است کمی دشوار باشد، در لیزر تراپی به راحتی انجام می شود.

نتیجه گیری

از بین بردن زگیل و خال با لیزر می‌تواند روشی موثر و بدون عارضه برای افزایش اعتماد به نفس شما و رهایی از عارضه‌های پوستی آزاردهنده باشد. مشورت با پزشک قبل از اقدام برای این روش برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب اهمیت زیادی دارد.

سوالات متداول

آیا از بین بردن زگیل و خال با لیزر بی خطر است؟

بله، برداشتن خال و زگیل با لیزر زمانی که توسط یک پزشک انجام شود، به طور کلی بی خطر است. با این حال، ممکن است برخی از خطرات و عوارض جانبی بالقوه مانند قرمزی موقت، تورم، جای زخم یا تغییر در رنگدانه‌های پوست وجود داشته باشند.

از بین بردن زگیل و خال با لیزر چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان این روش به اندازه، عمق و تعداد خال‌ها یا زگیل های تحت درمان بستگی دارد. ضایعات کوچکتر ممکن است فقط به چند دقیقه نیاز داشته باشند، در حالی که ضایعات بزرگتر یا چندگانه ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا از بین بردن زگیل و خال با لیزر درد دارد؟

ممکن است کمی درد خفیف یا گرما احساس کنید. با این حال، اغلب از بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه و به حداقل رساندن هرگونه درد استفاده می‌شود.

آیا نتایج از بین بردن زگیل و خال با لیزر دائمی است؟

در بسیاری از موارد، لیزر می‌تواند به طور موثر خال و زگیل را از بین ببرد. با این حال، خال یا زگیل‌های جدید ممکن است در طول زمان ایجاد شوند، به خصوص اگر مستعد ابتلا به آن‌ها باشید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 2 =