۶ دقیقه
[ratemypost]

بادی جت

بادی جت
آنچه می خوانید...

آیا از چربی های خود خسته شده اید؟ آیا به دنبال راهی برای از بین بردن چربی های اضافی خود بدون عارضه می باشید؟ شاید شما بخواهید در طول مدت کوتاهی از شر چربی های اضافه خود خلاص شوید اما این نکته را باید در نظر داشت که در طول این مدت کوتاه با ورزش و رژیم های غذایی نمی توان این چربی ها را از بین برد، بنابراین برخی افراد به دنبال راهی سریع برای رهایی از چربی های موضعی تجمع یافته با استفاده از روش های تهاجمی و جراحی می باشند. بادی جت یکی از روش ای سریع و بی دردسر است که افراد می‌توانند با استفاده از آن، چربی های بدن خود را بدون عوارض جانبی حذف نموده و به اندام و وزن ایده آل برسند.

بادی جت چیست؟

بادی جت یک روش کم تهاجمی است با استفاده از فشار آب چربی زدایی صورت می گیرد. از این روش می توان جهت از بین بردن چربی های تجمع یافته به صورت موضعی در بخش هایی از بدن مانند غبغب، بازو، ران، شکم و پهلو استفاده کرد.

بادی جت برای کدام نواحی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

بادی جت بازو

بادی جت بازو

بادی جت شکم

بادی جت شکم

بادی جت زران وو پشت ساق

بادی جت ران و ساق پا

بادی جت پهلو

بادی جت پهلو

بادی جت غبغب

بادی جت غبغب

بادی جت پشت

بادی جت پشت کمر

کاندیدای مناسب برای تکنیک بادی جت

همانطور که مشخص است از این روش تقریبا همه افراد می‌توانند بهره ببرند اما مسلما هرروش زیبایی یا درمانی با توجه داشتن برخی شرایط، بر روی بعضی افراد تاثیر چند برابر ی می‌گذارد. در ادامه به بهترین کاندیدای این تکنیک اشاره خواهیم داشت:

اشخاص با اضافه وزن محدود

به این معنا که این افراد دارای اضافه وزن بسیار شدید نیستند و مشکلشان با مقدار چربی های موجود در ناحیه پهلو و ران پا در اندامشان می‌باشد. اغلب این افراد از این مسئله ناراحت هستند که چربی های موجود در این نواحی ذکر شده، تناسب و زیبایی اندامشان را به هم ریخته است.

اشخاصی که وزن ثابت دارند

این اشخاص معمولا دارای نوسان وزن و چاق و لاغری نیستند و اغلب در محدوده ی وزنی خاصی قرار دارند و اینک به دلیل اینکه مدت زمان زیادی در حالت چاقی مانده اند، برای این روش گزینه خوبی بشمار می‌روند.

اشخاص دارای چاقی موضعی

در این افراد، چربی ها در نواحی شکم یا پهلو متمرکز شده اند و شخص چاره ای برای از بین بردن آن ها ندارد.

افراد معذور از فعالیت های ورزشی

بسیاری از خانم ها و آقایان به دلیل داشتن وزن بالا یا چاقی ، در انجام فعالیت های ورزشی معذور شده اند. بنابراین بدون داشتن فعالیت، این افراد نمی‌توانند تناسب اندام را به بدن خود بازگردانند.

اشخاص با چربی فیبروز

بسیاری از بانوان یا آقایان در از بین بردن چاقی موفق شده اند اما میزاننی ز چربی در زیر نواحی مثل شکم ها باقی مونده است که با هر روشی از بین نمی‌رود.

روش کار بادی جت

بادی جت یک روش مینیمال اینویزیو جهت ساکشن چربی ها می باشد و اصول کار بادی جت مانند مابقی روش ها جهت تخلیه چربی مانند ساکشن لیپوساکشن و لیپوماتیک می باشد که در آن از یک کانولای فلزی استفاده می شود که از طریق سوراخ هایی که در محل چربی ها به صورت موضعی انباشه شده اند سوراخ هایی ایجاد می شود. محلولی که جهت آماده سازی بافت چربی برای جداسازی از طریق کانولاها به زیر پوست وارد می شود و بافت چربی می شود و این روش معمولا با  بی حسی موضعی انجام می شود و حدود 40 تا 60 دقیقه ممکن است طول بکشد.

تفاوت بادی جت با روش های سنتی

تفاوت اساسی که بادی جت با بقیه روش های قبلی و سنتی برداشت چربی دارد این است که در بادی جت چربی به کمک فشار کنترل شده آب از بافت زیر جدا می شود و سلول های چربی از یکدیگر جدا می شوند و همزمان با پاشش آب به داخل دستگاه کشیده می شود و بدین ترتیب کمترین آسیب را به بافت زیر، بافت چربی، پوست، عضلات و عروق خونی می زند و به دلیل مکانسیمی پاشش آب باعث جدا شدن چربی ها می شود. این دستگاه یک محصول منحصر به فرد در امر پیوند چربی به شمار می رود. همه جوانب کار در این دستگاه سنجیده شده است تا کمترین آسیب به بافت های زیرین و سلول و بافت های چربی وارد شود. سلول های چربی بدست آمده در این روش برخلاف بقیه روش ها که درصد زیادی از سلول ها از بین می روند تنها 30 درصد آنها از بین می روند و 70 تا 80 درصد سلول ها برای تزریق چربی زنده می مانند و قابل تزریق به بقیه نقاط بدن می باشند.

مزایا و کاربرد تکنیک بادی جت

 • برداشت چربی به صورت زنده و مجهز به جداسازی و غربالگری چربی و تزریق به نواحی دیگر بدن
 • ایجاد لاغری موضعی در بازو ران و بخش های کوچک بدن و رفع غبغب
 • برداشت چربی به صورت زنده و تزریق آنها به سایر اندام های بدن
 • عدم نیاز به استراحت مطلقی بعد از انجام این روش
 • عدم آسیب به بافت های سلول و چربی
 • کمترین میزان کبودی و خونریزی
 • مجهز به کانولاهای مختلف
 • بدون درد و بیهوشی
 • دقت و سرعت بالا

نکات مهم قبل از بادی جت

این روش لاغری نیازمند دانستن برخی نکات قبل از استفاده این تکنیک می‌باشد:

 • ابتدا قبل از انجام این روش، باید بیماری های زمینه ای موجود را بررسی و تحت کنترل قرار دهیم. به این معنا که ممکن است بیماری دیابت شما کنترل شده نباشد و خطراتی ایجاد کند بنابراین ابتدا قند خون خود را کنترل و بعد برای انجام بادی جت مراجعه بفرمایید.
 • قبل از بهره بری از این روش باید آزمایشات لازم که توسط پزشک تجویز می‌گردد، انجام شود. برای مثال شخص متقاضی بادی جت باید مطمعن باشد که در شرایط دوران بارداری قرار ندارد یا از کم خونی برخوردار نباشد.
 • کاندید این عمل باید با مشورت پزشک از چند روز قبل از انجام روش، مصرف داروی انعقادی خون مانند آسپرین را حذف کند.
 • دو هفته قبل از انجا تکنیک بادی جت، حتما مصرف ویتامین های مکمل مانند ویامین ای یا سی وو … را کنار بگذارید.
 • در جلسه مشاوره ای، حتما انتظارات خود را بیان کنید که اگر پزشک راهی بهتر برایتان در نظر داشت، اطلاعاتش را در اختیارتان قرار دهد و یا آگاهی کاملی در ارتباط با روش انتخابی خود کسب کنید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − چهار =