دکتر مصطفی خدایاری » زیبایی اندام » بهترین روش های لاغری موضعی با دستگاه
۱۱ دقیقه
[ratemypost]

بهترین روش های لاغری موضعی با دستگاه

بهترین-روش-های-لاغری-موضعی
آنچه می خوانید...

لاغری موضعی به چه معناست؟ بهترین روش های لاغری موضعی چگونه است؟ از چه دستگاه هایی برای تخلیه چربی در این روش استفاده می شود؟ آیا استفاده از این روش ضرر دارد؟ روش لاغری با کویتیشن چگونه است؟ لاغری موضعی ران چگونه انجام می شود؟ انجام روش های غیر جراحی برای از بین بردن چربی های شکمی، یکی از راه های موثر و غیر تهاجمی است. همچنین عوارض راهکارهای جراحی برای از بین بدن چربی ها را ندارد. در ادامه مقاله سعی داریم به هرآنچه باید در اینباره بدانید، اشاره کنیم.

لاغری موضعی با دستگاه

بسیاری از خانم ها و آقایان که چاق بوده و یا دچار اضافه وزن هستند، ممکن است این چربی ها در همه ی نواحی بدن به یک اندازه تجمع پیدا نکرده باشد و طبیعتا نیاز به لاغری یکپارچه نیست و این افراد به دنبال لاغری هستند، اما تنها در برخی از قسمتهای بدن، برای مثال افراد زیادی تنها به دنبال کوچک کردن شکم هستند. بنابراین لاغری موضعی بسیار مورد توجه است و در این مقاله انواع روش های لاغری موضعی که به صورت جراحی یا غیر جراحی هستند را توضیح خواهیم داد. برای انجام لاغری موضعی روش های تهاجمی وغیر تهاجمی وجود دارد. روش های تحاجمی روش هایی هستند که با جراحی و برش هایی در نواح مورد نظر، رو به رو هستیم.

لاغری موضعی با دستگاه

مراحل درمانی لاغری موضعی

ابتدا در جلسه مشاوره ای با پزشک بهتر است بازگو کنید که به چه دلیلی شما تصمیم به انجام این کار  گرفته اید.  در مرحله بعدی نواحی مورد نظر از لحاض توده های چربی و میزان متابولیسم آنالیز خواهند شد. گزارشاتی در این راستا جمع آوری می‌شود که بهترین برنامه غذایی را طبق آن برای فرد تجویز می‌کنند. ممکن است برنامه غذایی قبلی فرد کاملا اشتباه باشد و نیاز به تغییر داشته باشد. با استفاده از دستگاه های لاغری فرآیند لاغری بدون تهاجم و موضعی انجام می‌شود.

انواع روش های لاغری تهاجمی

در روش های تهاجمی برای لاغری موضعی ، چند سوراخ روی شکم ایجاد شده و بافت چربی در زمان کم خارج می گردد.

 • لیپوماتیک: این روش با استفاده از امواج صوت کار می کند، کانون لیزر وارد بافت چربی شده وچربی را ذوب می کند، ساکشن روی بافت چربی که ذوب شده انجام می شود.
 •  لیپوساکشن: روش موثر لیپوساکشن، چربی های مازاد را از بدن خارج کرده در نتیجه موجب تناسب اعضای بدن با یکدیگر و خوش اندامی می‌شود.
 • لیپولیز اینفراسونیک: لیپولیز اینفراسونیک در واقع عمل خرد کردن چربی ها را انجام داده که توسط نور لیزر و ارتعاشات امواج صوتی دستگاه های اولتراسوند انجام می‌شود.
 • و …

معایب لاغری به روش تهاجمی

در روش های لاغری تهاجمی ممکن است مشکلاتی از قبیل ناهمگن شدن و نامتقارن شدن بافت چربی، آسیب به برخی از اندام ها و.. پیش بیاید. معمولا روش های تهاجمی برای لاغری افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بالای 40 است، توصیه می شود.

لاغری موضعی

لاغری موضعی به روش غیر تهاجمی

غیر تهاجمی روشی است که لاغری بدون جراحی و با به کار بردن تکنولوژی، بافت چربی تخریب و آزاد شده و بافت های چربی وارد سیستم لنفاوی شده و به کبد می روند. و در نهایت توسط  سیستم متابولیک بدن دفع خواهند شد.

این روش ها معمولا برای افرادی که چاقی شدید ندارند توصیه می شود و با انجام آن معمولا یک الی دو سایزکاهش می یابند. بهترین روش های لاغری موضعی در این درمان شامل موارد زیر می شود:

 • اولترا کویتیشن: در این روش از کویتیشن / سونوگرافی برای تخریب بافت چربی استفاده می شود.
 • کرایولیپولیز: در این روش لاغری، با استفاده از ایجاد سرما روی سلول های چربی، باعث از بین رفتن آن ها می شود. و چون سرما، روی سلول های دیگر دیرتر اثر دارد، بنابراین آسیبی به آن ها نمی رسد. پس از مدتی سلول های چربی از بین خواهند رفت. و توسط سیستم متابولیک بدن دفع خواهند شد.
 • لیزر و رادیوفرکانسی: به طور کلی توسط این دستگاه، اسید های چربی، آزاد شده و به سیستم لنفاوی می روند.
 • روش های غیر تهاجمی لاغری موضعی دیگر مانند : مزوتراپی، دستگاه اولتراسوند، دستگاه اگزیمیا، سیستم اکسیس ( برای درمان لاغری موضعی،سلولیت ، لیفت پوست بدن، جوان سازی صورت و..کاربرد دارد.) و…وجود دارد.

بعد از استفاده ی لاغری با روش ها غیر تهاجمی، بهتر است به مدت 30 دقیقه ورزش های هوازی انجام شود. مانند: پیاده روی، دوچرخه سواری و …

مزایای استفاده از روش های لاغری موضعی به نسبت جراحی

درمان چاقی با تخلیه چربی مزایایی دارد. از مزایای استفاده از این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان با روش های جراحی دوران نقاهت طولانی تری دارد.
 • عوارض بیهوشی در درمان با روش های جراحی غیر قابل اجتناب است.
 • جای زخم در روش های جراحی بسیار بیشتر از روش های لاغری غیر جراحی است.
 • هزینه لاغری موضعی به نسبت انجام روش های جراحی بیشتر است.
 • انجام روش های جرابی برای حذف چربی های اضافه شامل متحمل شدن درد زیاد است.

عوامل موثر بر ماندگای روش های موضعی

سه عامل مهمترین نقش را در ماندگاری نتیجه روش های لاغری دارد که در ادامه نام خواهیم برد و علاوه بر همه آن ها، انتخاب بهترین دکتر برای لاغری موضعی بسیار از اهمیت برخوردار است تا نتیجه کار با کیفیت و مورد انتظار باشد..

 • میزان گردش خون بدن
 • میزان تحرک و فعالیت های روزانه
 • وزن بدن و رعایت رژیم های غذایی

این موارد نام برده به این معنا نیست که اگر رعایت نشوند ماندگاری لاغری موضعی سریعا از بین می‌رود بلکه در واقع این مولارد ماندگاری آن را افزایش می‌دهند. و اگر نه به طور عادی بدون رعایت عوامل تاثیرگذار خصوصا با عدم داشتن فعالیت تحرکی، به طور یک سال ماندگاری خود را حفظ می‌کند اما چنین است که با رعایت عوامل مراقبتی حتما این زمان طولاتنی تر شده و چه بسا که بسیاری افراد سال های سال از نتیجه این روش رضایت داشته و همیشه مراقب مواد غذایی مصرفی و سایر نکات هستند.

کاندید مناسب لاغری به روش موضعی کیست؟

کاندید مناسب بهترین روش های لاغری موضعی کسانی هستند که چربی های اضافه در یک نقطه از بدن آن ها تجمع پیدا کرده است. بنابراین روش مناسب کسانی که دچار چاقی به صورت یکدست در کل بدن خود هستند، نیست. همچنین در صورتی که  داروی خاصی مصرف می کنید و یا بیماری زمینه ای دارید، حتما این موضوع را با پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی در زمان بگذارید. شاید بهتر باشد به این سوال هم پاسخ دهیم که چه کسانی نمی توانند از این روش برای لاغری موضعی استفاده کنند.

 • خانم هایی که در دوران باداری و یا شیردهی قرار دارند
 • خانم هایی که تحت درمان های ناباروری قرار دارند
 • افراد زیر 18 سال و همجنین بالای 55 سال
 • افراد مبتلا به بیماری های پوستی

اگر از بیماری های کلیوی، قلبی عروقی و سایر بیماری های زیمینه ای مبتلا هستید، حتما باید با متخصص پوست و مو و زیبایی ین مورد را در میان بگذارید. همچنین اگر از دارو های انعقاد خون و داروهایی نظیر آسپرین استفاده می کنید، باید این موضوع با متخصص درمیان گذاشته شود.

امواج دستگاه اولتراسوند در افراد با چه اندازه چاقی موثر است؟

امواج این دستگاه بر چاقی های غیر پیشرفته تاثیر زیاد و خوبی حاصل می‌کند و البته ناگفته نماند که میزان کاهش سایز به تعداد جلسات بستگی دارد. چاقی هایی که بسیار پیشرفته هستند و از نظر پزشک به جراحی برای حذف چربی نیاز دارند با استفاده از روش های موضعی نتیجه ای مورد انتظار حاصل نخواهند کرد.

مراقبت های بعد از لاغری موضعی

گن های مخصوص و طبی را حتما استفاده کنید.

از نوشیدن مشروبات الکلی به شدت خودداری شود.

تمرینات پیاده روی و ورزش های هوازی ارام را مداوم انجام دهید.

به طوری که پزشک به شما آموزش می‌دهد از ماساژ روزانه ناحیه، غافل نشوید.

رژیم غذایی خود را حتی برای یک روز هم کنار نگذارید خصوصا تا دو ماه اولیه

جهت ویزیت و چکاپ های لازم به صورت دوره ای به پزشک خود مراجعه نمایید.

غذا ها دارای چربی های اشباع و سرخ کردنی ها خصوصا سیب زمینی را از برنامه غذایی به طور کل حذف کنید.

یکی از مهم ترین نکات که باید بعد از لاغری موضعی رعایت شود، نوشیدن آب حتی بیشتر از روز های معمول دیگر حدود 6 الی 8 لیوان می‌باشد.

ضررهای لاغری با دستگاه های موضعی

آیا لاغری با دستگاه های موضعی به بدن اسیب می رساند؟ در ادامه مقاله قصد داریم در ارتباط با عوارض استفاده از این روش برای از بین بردن چربی های اضافه بدن بحث کنیم. استفاده از این روش ها برای از بین بردن چربی، به نسبت دستگاه مورد استفاده، ممکن ایت شامل ایجاد قرمزی و حساسیت هایی در قسمت مورد استفاده شود. عوارض استفاده از این روش برای شما شامل تورم و قرمزی همراه با التهاب و درد شدید نمی شود.

تعداد جلسات لاغری موضعی با دستگاه چگونه است؟

ممکن است تخلیه چربی ها، بسته به چربی های اندام مورد نظر متغیر باشد. این کار ممکن است در 8 الی 12 جلسه هم انجام شود. مشخص کردن این موضوع با مشورت متخصص پوست و مو و زیبایی بستهخ به چربی های تجمع یافته در محل صورت می پذیرد.

لاغری موضعی بدون جراحی

هزینه لاغری موضعی چقدر است؟

هزینه لاغری موضعی به موارد زیادی بستگی دارد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه و تجهیزات مورد استفاده در کلینیک
 • خدمات کلینیکی که آن مراجعه می کنید
 • میزان چربی هایی که قرار است تخلیه شود
 • لاغری در کدام اندام بدن قرار است اتفاق بیوفتد

بناباین اگر به دنبال درمان چاقی بدون دارو هستید، لاغری موضعی با دستگاه به تخلیه چربی ها به روش کم تهاجمی می پردازد. از مهم ترین مزایای لاغری به این روش می توان به این مورد اشاره کرد که تضمینی است. این روش همچنین مناسب کسانی است که به دنبال لاغری بدون رژیم غذایی می گردند.

جمع بندی :

به طور کلی تمام روش های لاغری چه از نوع تهاجمی  و غیر آن باید تحت نظر متخصص انجام شود. زیرا امروزه دیده شده است که، این روش ها به نحو غیراصولی توسط افراد بدون مهارت انجام شده و شاهد عوارض زیاد و عدم دریافت نتایج خوب بوده ایم. بنابراین مهم است تمام روش ها تحت نظر پزشک و با مراقبت های لازم بهداشتی انجام گیرد. از بهترین روش های لاغری موضعی ، روش لاغری موضعی با دستگاه یکی از روش هایی است که درمان با آن فرد را دچار عوارض کمتری می کند. همچنین درمان با این روش کار را برای از بین بردن چربی های تجمع یافته در یک ناحیه آسان تر می کند.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + سیزده =