دکتر مصطفی خدایاری » تزریقات زیبایی » تزریق ژل لب در تهران
۶ دقیقه
[ratemypost]

تزریق ژل لب در تهران

تزریق ژل لب در تهران
آنچه می خوانید...

تزریق ژل لب می‌تواند در افزایش زیبایی صورت هر فرد موثر باشد. اکثر افراد لب‌های برجسته و خوش فرم می‌پسندند ولی برخی از این نعمت برخوردار نیستند یا بر اثر افزایش سن برجستگی لب‌های خود را از دست داده اند. با توجه به پیشرفت علم زیبایی شناسی و روش‌های جدید در زمینه پزشکی‌، تزریق ژل لب یک راه حل کم خطر و سریع برای افزایش حجم لب‌ها و خوش فرم شدن آن‌ها است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی کامل این روش بپردازیم.

تزریق ژل لب در تهران

چرا تزریق ژل لب؟

لب بالایی از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش به نام لب سفید و دیگری لب قرمز. این قسمت‌ها توسط حاشیه‌ی لب یا همان Vermilion Border از یکدیگر تمایز یافته اند. اگر لب سفید در بخش فوقانی دچار چین و چروک شود، جلوه ی نامناسبی درلب‌ها پدید می‌آورد. همچنین لازم به ذکر است برخی از این چروک‌ها حتی با رژ زدن پوشانده نمی‌شوند و بصورت خطوط عمودی در لب بالا ظاهر می‌شوند.

معمولا لب پایینی، حجم بیشتری نسبت به لب بالایی دارد و کمی جلوتر واقع شده است. در مواقعی لب پایینی دو برابر لب فوقانی حجم دارد. اما نکته‌ی اساسی در پارامترهای زیباسازی چهره، وجود تقارن و تناسب در اندازه‌ی لب‌ها است. تناسب حجمی لب بالا و لب پایین و تقارن سمت راست و چپ لب‌ها نقش بسزایی در گیرایی و جذابیت چهره‌ی شما دارد.

اگر لب‌ها تقارن نداشته باشند و یا فرد عدم تناسب لب بالایی و لب پایینی داشته باشد، تزریق ژل لب راه حل بسیار مناسبی برای رفع این عارضه و ایجاد زیبایی هر چه بیشتر است. تزریق ژل لب یک تکنیک غیرتهاجمی است که با استفاده از آن تناسب و تقارن لب‌ها اصلاح می‌شود و این امر نقش مهمی در زیباتر جلوه دادن چهره دارد.

انواع مدل‌های تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل به لب مدل‌های متفاوتی دارد که عبارتند از:

طبیعی یا نچرال

تزریق ژل لب طبیعی

عروسکی یا باربی

تزریق ژل لب باربی

روسی

تزریق ژل لب روسی

مدل توپر

تزریق ژل لب توپر

بهترین حالت برای تزریق ژل به لب‌ها به صورت طبیعی و نچرال است که هم فرد را زیباتر می‌کند و هم می‌تواند نافرمی‌های لب‌ها را اصلاح کند.

نحوه تزریق ژل به لب‌

نحوه تزریق ژل به لب از مهم‌ترین مواردی است که در این زمینه باید به آن توجه شود. پزشک باید شناخت کافی از اجزای صورت و زیبایی داشته باشد. همچنین نیاز است که در رابطه با مقدار تزریق و محل مناسب برای تزریق، آشنایی و تجربه کافی داشته باشد.

معروف ترین ژل برای تزریق به لب‌ها، هیالورونیک اسید است که به دلیل جذب آب زیاد در اطراف خود، حجم کمتری از آن برای تزریق نیاز است. قبل از انجام تزریق از بی حس کننده‌های موضعی استفاده می‌شود. برای رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از عفونت، با الکل یا محلول ضدعفونی کننده محل تزریق تمیز می‌شود.

با استفاده از سرنگ مخصوص که سوزن ظریفی دارد، پزشک زاویه درست و مقدار مناسبی از ژل را برای تزریق انتخاب می‌کند. سپس ژل را به لایه‌هایی از پوست لب با استفاده از دانش و تجربه خود‌، تزریق می‌کند.

انتخاب پزشک باتجربه و ماهر در زمینه تزریق ژل و بوتاکس بسیار مهم است. زیرا در صورت انتخاب نادرست علاوه بر عدم اصلاح فرم لب، فرد زیبایی خود را هم از دست خواهد داد.

مزایای تزریق ژل

 • امکان کبودی در تزریق ژل لب خیلی کم وجود دارد.
 • نتیجه تزریق ژل لب به صورت دائمی ماندگار نیست ولی حدود 6 تا 18 ماه دوام دارد که زمان مناسبی است.
 • پزشک با توجه به حجم فعلی لب و درخواست فرد می‌تواند حجیم کردن لب‌ها را متناسب با فرم صورت و در راستای زیباتر شدن فرد به صورت طبیعی انجام دهد.
 • اگر لب فرد دچار برآمدگی یا فرورفتگی باشد، می‌توان آن را به بهترین فرم اصلاح نمود.
 • ژل‌های تزریقی به دلیل شباهت زیاد به چربی‌های بدن ، احتمال واکنش آلرژیک بسیار پایینی دارند. در صورتی که به مواد بی حس کننده یا لیدوکائین حساسیت دارید حتما به پزشک اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از حجیم کردن لب با استفاده از ژل

احتمال خون مردگی و کبودی کمی در لب‌ها به دلیل خونرسانی زیاد وجود دارد که می‌توان از کمپرس یخ برای بهبود آن استفاده کرد. کبودی‌ها حدود 2 تا 10 روز طول می‌کشد تا کاملا بهبود یابد که بسته به بدن هر فرد متفاوت است.

ناراحتی‌هایی مانند کبودی ، قرمزی و ورم لب‌ها بعد از تزریق کاملا طبیعی است.

 • چند روز قبل و بعد از تزریق ژل لب، از داروهای ضدانعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین استفاده نکنید. از ویتامین‌هایی مانند امگا 3 و ویتامین E ، از مسکن‌هایی مانند ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول استفاده نکنید.
 • تا زمان بازگشت حس در لب‌ها و بی اثر شدن کامل بی حسی‌ها از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. زیرا این اقدام ممکن است باعث گاز گرفتن لب‌ها و آسیب رساندن به آن‌ها شود.
 • تا یک روز بعد از تزریق ، از ورزش‌های سنگین ، مصرف الکل‌، سیگار کشیدن و قرار گرفتن در گرمای شدید خودداری کنید. این موارد باعث افزایش خون مردگی و ورم در ناحیه لب‌ها می‌شوند.
 • در صورتی که سرماخورده هستید یا استرس و تنش‌های شدید دارید از تزریق ژل به لب‌ها اجتناب کنید زیرا این موارد باعث ایجاد فشار در لب‌ها می‌شود. در نتیجه ممکن است به هدف دلخواه خود و زیبایی مطلوب نرسید.
 • برای عدم جابجایی ژل‌ها بعد از تزریق هرگز به محل تزریق و لب‌ها دست نزید زیرا ممکن است تقارن و هماهنگی در لب‌ها به هم بریزد. همچنین تا 6 ساعت بعد از تزریق از شستن صورت خودداری کنید. بعد از این مدت می‌توانید به آرامی با آب و صابون صورت را شستشو دهید.
 • تزریق ژل به لب‌ها برای خانم های باردار و شیرده خطرناک است. در صورتی که باردار هستید می‌توانید تزریق ژل را برای مدتی به تعویق بیاندازید.

هزینه‌ی تزریق ژل لب

معمولا هزینه‌ی تزریق ژل لب به پارامترهایی نظیر:

 • نوع و کیفیت ژل تزریق شده به لب
 • میزان حجم تزریق ژل (بر حسب میلی لیتر)
 • تکنیک پزشک مربوطه

بستگی دارد.

از میان انواع ژل‌های تزریقی به لب، نوع آمریکایی آن (ژوویدرم و رستیلن) دارای قیمت بیشتر و کیفیت بالاتری هستند. به منظور تخمین قیمت تزریق ژل لب، نیاز است تا با مراجعه به پزشک لب‌های شما بررسی شوند و هزینه‌ی تزریق ژل ارزیابی شود.

نتیجه گیری

ارتباط با دکتر مصطفی خدایاری

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

یک پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =