[ratemypost]
۷ دقیقه

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب
آنچه می خوانید...

آیا می دانید با تزریق ژل لب می توانید لب هایی خوش فرم و ایده آل داشته باشید؟ لب در زیبایی صورت هر فردی موثر است. اکثر افراد لب های برجسته و خوش فرم می پسندند ولی برخی از این نعمت برخوردار نیستند یا بر اثر افزایش سن برجستگی لب های خود را از دست داده اند. با توجه به پیشرفت علم زیبایی شناسی و روش های جدید در زمینه پزشکی ، تزریق ژل لب یک راه حل کم خطر و سریع برای افزایش حجم لب ها و خوش فرم شدن آن ها است.

دراین مقاله اطلاعاتی درمورد تزریق ژل لب در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

معمولا با افزایش سن ، از حجم لب ها کاسته می شود و همچنین ارتفاع لب نیز کاهش می یابد. به دنبال این امر لب ها برجستگی خود را از دست می دهند.

دکتر خدایاری ، مهارت و دانش بالایی در امور زیبایی پوست و مو دارد. دکتر خدایاری با استفاده از مجهزترین دستگاه های پزشکی و مواد باکیفیت آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد. می توانید از طریق زیر با دکتر خدایاری ، ارتباط برقرار کنید:

شماره های تماس : 021 77162930

کانال اینستاگرام :  Drkhodayari

چرا تزریق ژل لب ؟

لب بالایی از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش به نام لب سفید و دیگری لب قرمز. این قسمت ها توسط حاشیه ی لب Vermilion Border از یکدیگر تمایز یافته اند. اگر لب سفید در بخش فوقانی دچار چین و چروک شود ، جلوه ی نامناسبی درلب ها پدید می آورد. همچنین لازم به ذکر است برخی از این چروک ها حتی با رژ زدن پوشانده نمی شوند و بصورت خطوط عمودی در لب بالا ظاهر می شوند.

معمولا لب پایینی ، حجم بیشتری نسبت به لب بالایی دارد و کمی جلوتر واقع شده است. در مواقعی لب پایینی دوبرابر لب فوقانی حجم دارد. اما نکته ی اساسی در پارامترهای زیباساز چهره، وجود تقارن و تناسب در اندازه ی لب ها می باشد. تناسب حجمی لب بالا و لب پایین و تقارن سمت راست و چپ لب ها نقش بسزایی در گیرایی و جذابیت چهره ی شما دارد.

اگر لب ها تقارن نداشته باشند و یا فرد عدم تناسب لب بالایی و لب پایینی داشته باشد، تزریق ژل لب راه حل بسیار مناسبی برای رفع این عارضه و ایجاد زیبایی هر چه بیشتر می باشد. تزریق ژل لب یک تکنیک غیرتهاجمی می باشد که با استفاده از آن تناسب و تقارن لب ها اصلاح می شود و این امر کمک شایانی در زیباتر جلوه دادن چهره ، می کند.

انواع مدل های تزریق ژل به لب شامل چه مواردی است؟

تزریق ژل به لب مدل های متفاوتی دارد که به دلیل شباهت با این مدل ها نامگذاری شده اند. در ادامه به برخی از انواع مدل های تزریق ژل لب میپردازیم:

آن ها اشاره می کنیم.

 • مدل طبیعی یا نچرال
 • مدل عروسکی یا باربی
 • مدل روسی
 • مدل توپر
 • و …
تزریق ژل لب روسی
تزریق ژل لب روسی

بهترین حالت برای تزریق ژل به لب ها به صورت طبیعی و نچرال است که هم فرد را زیباتر می کند و هم می توانند نافرمی های لب ها را اصلاح کند.

نحوه تزریق ژل به لبها

نحوه تزریق ژل به لب ها از مهم ترین مواردی است که در این زمینه باید توجه شود. پزشک باید شناخت کافی از اجزای صورت و زیبایی داشته باشد. همچنین نیاز است که در رابطه با مقدار تزریق و محل مناسب برای تزریق ، آشنایی و تجربه کافی داشته باشد.

معروف ترین ژل برای تزریق به لب ها ، اسید هیالورونیک اسید است که به دلیل جذب آب زیاد در اطراف خود ، حجم کمتری از آن برای تزریق نیاز است. قبل از انجام تزریق از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود. برای رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از عفونت ، با الکل یا محلول ضدعفونی کننده محل تزریق تمیز می شود.

با استفاده از سرنگ مخصوص که سوزن ظریفی دارد، پزشک زاویه درست و مقدار مناسبی از ژل را برای تزریق انتخاب می کند. سپس به لایه هایی از پوست لب با استفاده از دانش و تجربه خود ، تزریق می کند.

انتخاب پزشک باتجربه و ماهر در زمینه تزریق ژل و بوتاکس بسیار مهم است. زیرا در صورت انتخاب نادرست علاوه بر عدم اصلاح فرم لب ، فرد زیبایی خود را هم از دست می دهد.

تزریق ژل و بوتاکس به نواحی مختلف صورت مانند گونه ها ، دور چشم ، پیشانی ، لب ها و چین های دور دهان انجام می شود.

تزریق ژل لب زیبا
تزریق ژل لب زیبا

مزایای تزریق ژل

 • امکان کبودی در تزریق ژل لب خیلی کم وجود دارد.
 • نتیجه تزریق ژل لب به صورت دائمی ماندگار نیست ولی حدود 6 تا 18 ماه دوام دارد که زمان مناسبی است.
 • پزشک با توجه به حجم فعلی لب و درخواست فرد می تواند کار حجیم کردن لب ها را متناسب با فرم صورت و در راستای زیباتر شدن فرد به صورت طبیعی انجام دهد.
 • اگر لب فرد دچار برآمدگی یا فرورفتگی باشد، می توان آن را به بهترین فرم اصلاح نمود.
 • ژل های تزریقی به دلیل شباهت زیاد به چربی های بدن ، احتمال واکنش آلرژیک بسیار پایینی دارند. در صورتی که به مواد بی حس کننده یا لیدوکائین حساسیت دارید حتما به پزشک اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از حجیم کردن لب با استفاده از ژل

احتمال خون مردگی و کبودی کمی در لب ها به دلیل خونرسانی زیاد وجود دارد که می توان از کمپرس یخ برای بهبود آن استفاده کرد. کبودی ها حدود 2 تا 10 روز طول می کشد تا کاملا بهبود یابد. بسته به بدن فرد متفاوت است.

ناراحتی هایی مانند کبودی ، قرمزی و تورم لب ها بعد از تزریق کاملا طبیعی است.

چند روز قبل و بعد از تزریق ژل لب ، از داروهای ضدانعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین استفاده نکنید. از ویتامین هایی مانند امگا 3 و ویتامین E ، از مسکن هایی مانند ژلوفن ، ناپروکسن ، دی پیریدامول استفاده نکنید.

تا زمان بازگشت حس در لب ها و بی اثر شدن کامل بی حسی ها از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. زیرا این اقدام ممکن است باعث گاز گرفتن لب ها و آسیب رساندن به آن ها شود.

تا یک روز بعد از تزریق ، از ورزش های سنگین ، مصرف الکل ، سیگار کشیدن و قرار گرفتن در گرمای شدید خودداری کنید. این موارد باعث افزایش خون مردگی و تورم در ناحیه لب ها می شود.

در صورتی که سرماخورده هستید یا استرس و تنش های شدید دارید از تزریق ژل به لب ها اجتناب کنید زیرا باعث ایجاد فشار در لب ها می شود. در نتیجه ممکن است به هدف دلخواه خود و زیبایی مطلوب نرسید.

برای عدم جابجایی ژل ها بعد از تزریق هرگز به محل تزریق و لب ها دست نزید زیرا ممکن است تقارن و هماهنگی در لب ها به هم بریزد. همچنین تا 6 ساعت بعد از تزریق از شستن صورت خودداری کنید. بعد از این مدت می توانید به آرامی با آب و صابون صورت را شستشو دهید.

تزریق ژل به لب ها برای خانم های باردار و شیرده خطرناک است. می توانید تزریق ژل را برای مدتی به تعویق بیاندازید.

تزریق ژل لب
تزریق ژل لب

هزینه ی تزریق ژل لب

معمولا هزینه ی تزریق ژل لب به پارامترهایی نظیر:

 • نوع و کیفیت ژل تزریق شده به لب
 • میزان حجم تزریق ژل ( بر حسب میلی لیتر )
 • تکنیک پزشک مربوطه

بستگی دارد.

از میان انواع ژل های تزریقی به لب ، نوع آمریکایی آن (ژوویدرم و رستیلن ) دارای قیمت بیشتر و کیفیت بالاتری هستند. به منظور تخمین قیمت تزریق ژل لب ، نیاز است تا با مراجعه به پزشک لب های شما بررسی شوند و هزینه ی تزریق ژل ارزیابی شود.

خط لب

نقطه ای از لب می باشد که با تزریق ژل لب، برجسته و برآمده می شود. خط لب یا همان حاشیه ی قرمز لب Vermilion Border ، نقطه ی اتصالی لب سفید و لب قرمز به یکدیگر می باشد.

خطوط لب با تزریق ژل ،  حالتی مانند لبی که خط لب کشیده شده است ، به خود می گیرد.

تزریق ژل لب
تزریق ژل لب

برجستگی قسمت میانی لب بالا Tubercle

در تزریق ژل لب باید به نکات مهمی همچون : تناسب لب بالا و پایین ، رعایت تعادل در تزریق به لب  و تناسب منطقی حجم لب ها با سایر اعضای صورت فرد ، دقت کرد.

همان قدر که تزریق ژل لب می تواند به جوانسازی پوست و گیرایی بیشتر آن کمک کند ، تزریق افراطی و نامناسب ژل به لب ها می تواند نمای نامطلوبی در چهره پدید آورد. به همین منظور نیاز است تا در انتخاب پزشک خود و نوع ژل تزریقی به لب ها ، نهایت دقت را مد نظر بگیرید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =