دکتر مصطفی خدایاری » جوانسازی پوست » دستگاه اسکن پوست صورت
۵ دقیقه
[ratemypost]

دستگاه اسکن پوست صورت

دستگاه اسکن پوست صورت
آنچه می خوانید...

دستگاه اسکن پوست صورت یک دستگاه الکترونیکی است که برای تجزیه و تحلیل وضعیت پوست صورت استفاده می شود. این دستگاه قادر است به صورت غیرمخرب و با استفاده از فناوری های پیشرفته، اطلاعاتی درباره ساختار و وضعیت پوست شما را ارائه دهد. اطلاعاتی که از طریق اسکن پوست صورت بدست می آید، می تواند در تشخیص و پیشگیری از مشکلات پوستی مفید باشد. با توجه به نتایج اسکن، می توانید رژیم مراقبتی خود را تغییر دهید و محصولات مناسبی را برای پوست خود انتخاب کنید.

وظیفه دستگاه اسکن پوست صورت

وظیفه و عملکرد دستگاه اسکن پوست صورت

وظیفه اصلی اسکن پوست صورت، تشخیص نقاط ضعف و قوت پوست است. با استفاده از این دستگاه، می توانید مشکلاتی مانند جایگاه چین و چروک، لکه های پوست، پوست خشک یا چرب، عروق پیدا و منافذ باز پوست را تشخیص دهید.

عملکرد دستگاه اسکن پوست صورت بر اساس اصول فتوگرامتری است که از طریق تصاویر نوری و تحلیل آنها، اطلاعاتی درباره پوست شما را ارائه می دهد. این دستگاه می تواند با استفاده از دوربین های ویژه، عکس های پوست صورت شما را گرفته و سپس با تحلیل و پردازش آنها، نتایج را به شما اعلام کند.

آنالیز پوست چیست؟

پوست یک لایه محافظتی در برابر مواد و عوامل مضر محیطی می باشد. بنابراین اهمیت به سلامتی پوست بالاترین نقش را در حفظ طراوت و شادابی آن دارد. داشتن پوستی بدون عارضه برای همه افراد چه مردان و چه زنان بسیار امری مهم و ضروری می باشد و تاثیر مستقیمی بر روابط اجتماعی و بالابردن اعتماد به نفس آنها می شود. امروزه روش های مختلفی برای درمان پوست وجود دارد. اما داشتن امکانات پیشرفته تر برای ارزیابی دقیق پوست قبل از درمان اهمیت بالاتری دارد.

آناتومی پوست

پوست در واقع بخشی از دستگاه پوششی بدن می باشد که تشکیل شده از سه لایه به نام های:

روپوست یا اپیدرم که خارجی ترین و نازکترین لایه و محل سلول سازی پوست می باشد که در این سلول های پوست زاییده می شوند.

درم که لایه ضخیم تر داخلی است و کلاژن ها و قابلیت الاستیکی پوست در این لایه قرار دارد.

هیپودرم که پوست را به بافت های ماهیچه ای و استخوان وصل می کند و محل ذخیره چربی است و وظیفه محافظت و ثبات عناصر زیر پوست را دارد.

آنالیز پوست، در واقع ارزیابی دقیق پوست بدن از لحاظ میزان رطوبت، چربی، زبری، نقاط و لکه های ریز، میزان رنگدانه و سلول های رنگدانه ساز، میزان چین و چروک و الاستیکی و قابلیت ارتجاعی پوست می باشد. این آنالیز را می توان در هر نقطه ای از بدن انجام داد. همچنین با انجام آنالیز پوست، مشکلاتی از قبلی آکنه، نقاط لک و تیره شده پوست، نقاط حساس پوست و قسمت های مرده پوست را می توان تشخیص داد.

بعد از اینکه فاکتورهای پوستی به وسیله دستگاه آنالیز پوست مشخص شد و توسط دکتر پوست، مو و زیبایی مورد بررسی قرار گرفت، در صورت نیاز به درمان و رسیدگی، فرد می تواند دوره های درمانی را شروع کرده و از روش های درمانی که توسط پزشک تجویز می شود، برای رفع مشکلات استفاده نماید.

آنالیز پوست باید توسط یک پزشک با تجربه ای انجام شود که با آناتومی صحیح صورت آشنا باشد و درک درستی از عیوب و مشکلات چهره بیمار داشته باشد.

دستگاه Visio Face آنالیز پوست صورت

آنالیز پوست با دستگاه Visio Face، یکی از خدماتی است که در مطب دکتر خدایاری انجام می شود. از این دستگاه برای تصویربرداری از پوست بیماران استفاده می شود. در تصویر دریافت شده از دستگاه، مشکلات پوستی و تعداد آن مشخص و تجزیه و تحلیل می شود.  این دستگاه باعث می شود تا میزان رضایتمندی بیماران از درمان بالاتر برود زیرا هر جلسه می توان تصاویری را از پوست بیمار گرفت و با جلسات قبل مقایسه کرد و در پایان درمان می توان گزارشی از روند درمان به همراه تصاویر به بیماران ارائه کرد.

این دستگاه، میزان رضایتمندی بیماران از درمان را افزایش می دهد، زیرا با تصویربرداری از پوست در هر جلسه، می توان روند درمانی را ثبت و با جلسات قبل مقایسه کرد.

همه ما هنگام به وجود آمدن عارضه ای در پوست خود به فکر درمان افتاده و در صدد از بین بردن هرچه سریع تر آن و حتی جوانسازی پوست هستیم. اما برای درمان بهتر و دریافت نتیجه سریع و خوب نیاز است تا عامل به وجود آورنده و محل ایجاد عارضه به خوبی مشخص شود. یکی از این راه های تشخیص این موارد استفاده از دستگاه آنالیز پوست توسط پزشک پوست می باشد. پزشک با در دست داشتن مدارک تهیه شده از این دستگاه تمام فاکتورهایی که حتی به چشم دیده نمی شود را مورد بررسی دقیق قرار می دهد و از بهترین روش ها برای درمان این مشکلات استفاده می کند.

ویژگی های دستگاه Visio Face

 • آنالیز و اندازه گیری مشکلات پوستی قبل و بعد از درمان و ذخیره آن
 • افزایش دقت در نحوه تشخیص و درمان
 • تولید تصاویر دقیق و با کیفیت
 • امکان چاپ و ذخیره اطلاعات در کامپیوتر
 • امکان بررسی روند درمانی بیمار
دستگاه اسکن پوست صورت
دستگاه اسکن پوست صورت

موارد قابل بررسی با دستگاه Visio Face

 • منافذ باز پوستی
 • لکه های پوستی و لکه های پنهان پوست
 • تعداد و میزان و عمق چین و چروک
 • اندازه گیری اختلاف رنگ پوست در قسمت های مختلف
 • تهیه تصاویر UV و 3D

ویژگی های دستگاه Visio Face

 • اندازه گیری و آنالیز و ذخیره مشکلات پوستی بیماران از قبل و بعد از درمان
 • امکان چاپ و ذخیره اطلاعات در کامپیوتر
 • بالا بردن دقت در نحوه تشخیص و درمان
 • بررسی مرحله به مرحله وضعیت پوست بیمار
 • امکان تولید تصاویر دقیق و با کیفیت

کلام آخر

مهمترین استفاده از دستگاه اسکن پوست صورت در حوزه زیبایی و پوست است. مراکز زیبایی، پزشکان پوست و آرایشگران می توانند از این دستگاه برای تشخیص وضعیت پوست مشتریان خود استفاده کنند و بر اساس نتایج برنامه های مراقبتی و درمانی متناسب را پیشنهاد دهند.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + ده =