دکتر مصطفی خدایاری » زیبایی صورت » همه آنچه از عمل بلفاروپلاستی باید بدانید
۱۷ دقیقه
[ratemypost]

همه آنچه از عمل بلفاروپلاستی باید بدانید

تاثیر بلفاروپلاستی بر روی زیبایی
آنچه می خوانید...

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی روشی برای از بین بردن پوست اضافه و افزودن یا از بین بردن چربی پلک ها است.

در جراحی بلفاروپلاستی فوقانی از برش هایی استفاده می شود که باعث از بین بردن پوست و چربی می شود. سپس از یک بخیه نازک برای بهم رساندن پوست استفاده می شود تا چین پلک ایجاد شود.

جراحی پلک پایین می تواند شامل برش های پوستی مستقیم زیر خط مژه یا برشی در داخل پلک باشد که امکان دسترسی به پلک را بدون برشهای قابل مشاهده، فراهم می کند. این روش را برای بیمارانی استفاده می کنند که نیاز دارند، چربی روی پلک آنها برداشته یا در مواقعی هم چربی اضافه کنند.

این روش را می توان با استفاده از سطح لیزر پوست پلک، برای کاهش خطوط و چین و چروک پوست ترکیب کرد.

قبل از انجام هر اقدامی ابتدا در خصوص ویژگی های دکتر پوست خوب در تهران مطالعاتی داشته باشید. زیرا انتخاب پزشک پوست خوب در نتایج کار بلفاروپلاستی تاثیر چشمگیری دارد. بنابراین حتما مقاله مرتبط را مطالعه کنید.

چرا جراحی پلک انجام می شود؟

آنچه جراحی پلک می تواند درمان کند:

 • پوستی شل و آویزان که باعث ایجاد چین و چروک یا ایجاد اختلال در کانتور طبیعی پلک فوقانی می شود و گاهی بینایی را مختل می کند.
 • رسوبات چربی که به صورت پف در پلک ها ظاهر می شوند.
 • کیسه های زیر چشم
 • فتادگی پلک های پایین که بخش سفید زیر عنبیه را نشان می دهد
 • پوست اضافی و چین و چروک های ریز پلک پایین
بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی به جهت رفع افتادگی پلک و حذف چربی های پلک انجام می شود

کاربردهای بلفاروپلاستی

از کاربردهای جراحی پلک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • درمان شلی و افتادگی پوست پلک بالا که باعث اختلال در دید فرد، مشکل در انحنای سطحی پلک و ایجاد چین و چروک روی پلک می شود.
 • رفع پف و تورم پلک ها
 • رفع پف و تورم زیر چشم
 • برداشتن پوست اضافی و برطرف کردن چین و چروک پلک پایین

چه کسی کاندید مناسبی برای جراحی پلک است؟

نامزدهای خوب جراحی پلک عبارتند از:

افراد سالم و فاقد هرگونه شرایط خاص پزشکی که می تواند بهبودی را مختل کند.
غیر سیگاری ها
افرادی با چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه
افراد فاقد بیماری جدی چشم

 

جراح شما آناتومی صورت را کاملاً ارزیابی کرده و درمورد اینکه چه روشی می تواند نگرانی شما را به بهترین وجه رفع کند، با شما صحبت خواهد کرد.

بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

روش جراحی زیبایی پلک بالا و پایین، با یکدیگر متفاوت است. اما در هر دو روش با استفاده از لیزر برش هایی ایجاد می شود که بسیار ظریف هستند. بخیه ها باید با دقت و ظرافت زیادی زده شوند تا جای آن ها باقی نماند. در این روش بهتر است از بخیه های جذبی استفاده نشود به دلیل اینکه پلک ها مدام در حال حرکت هستند و ممکن است بخیه ها شل شوند.

باید گفت که این جراحی بسیار حساس است و باید به صورت دقیق انجام شود به همین دلیل بهتر است به بهترین دکتر پوست در تهران مراجعه کنید. برخی از افراد برای پرداخت هزینه کمتر به پزشکانی مراجعه می کنند که تخصص کافی در این زمینه ندارند و باعث بروز نتایج زیان بار و غیر قابل جبران می شوند.

 

جراحی پلک بالا چگونه انجام می شود؟

در جراحی پلک بالا برش ها در قسمت چین خوردگی پلک بالا ایجاد می شود. به همین دلیل است که جای بخیه ها در پلک بالا دیده نخواهد شد. بخصوص زمانی که پلک ها باز هستند.

اگر پلک دارای پتوز یا افتادگی باشد می توان با بلفاروپلاستی پلک بالا آن را برطرف کرد. در صورتی که به دلیل بالا رفتن سن، پلک دچار شلی و افتادگی شود، می توان پوست اضافی را برداشت و پلک را کوتاه تر کرد. همچنین می توان چربی اضافی در زیر پوست را برداشت و پف پلک بالا را از بین برد.

مراحل انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا
مراحل انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا

جراحی پلک بالا چگونه انجام می شود؟

در، در صورتی که مقدار چربی های پلک زیاد نباشد و پلک افتادگی و چروک زیادی نداشته باشد می توان پشت پلک پایین برشی ایجاد و کیسه های چربی را خارج کرد. این روش هیچ جای بخیه ای باقی نخواهد گذاشت.

در صورتی که چربی پلک پایین زیاد باشد و افتادگی و چروک نیز دیده شود، بهتر است پوست پلک کمی کوتاه تر شود. خط برش دقیقا زیر خط رویش مژه پلک پایین زده می شود و بعد از بهبودی آثار بخیه دیده نخواهد شد.

 بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین به روش دیگری نیز انجام می شود که به جراحی اپی کانتال معروف است. از این روش برای درشت کردن چشم ها و رفع حالت چشم شرقی یا چشم بادامی استفاده می شود. در این نوع جراحی پرده اضافی که در گوشه داخلی چشم های بادامی وجود دارد را برداشته و چشم ها را به صورت درشت و طبیعی خواهند شد.

فیلم را ببینید

چگونه برای جراحی پلک آماده می شوید؟

قبل از جراحی پلک، بیمار باید یک معاینه دقیق و بحث در مورد بلفاروپلاستی و خطرات و مزایای بالقوه مرتبط با این روش داشته باشد.

بیمار باید دستورالعمل های قبل از عمل پزشک را با دقت دنبال کند و قبل از روز جراحی دستورالعمل های بعد از عمل را به طور کامل بررسی کند و امکان را به بیمار داده می شود تا قبل از بازگشت از عمل جراحی، داروهای تسکین دهنده درد یا موارد ضروری مانند بسته های ژل، اشک مصنوعی و گاز در خانه داشته باشد.

در صورت استفاده از آرام بخشی از راه ورید یا بیهوشی عمومی، ممکن است لازم باشد که پزشک پلک شما را برای جراحی “پاک” کند.

در خصوص آمادگی و مراقبت های قبل از عمل باید بدانید که برای کاهش درد در این عمل معمولا از بی حسی موضعی استفاده می شود که ممکن است تزریقی یا خوراکی باشد.

به مدت دو هفته قبل از بلفاروپلاستی از داروهای ضدانعقادی و رقیق کننده خون مانند آسپرین یا مسکن استفاده نکنید.

روز عمل صورت خود را به صورت کامل تمیز کنید و از استفاده هر گونه مواد آرایشی خودداری کنید.

تاثیر بلفاروپلاستی در زیبایی

در مورد تاثیر بلفاروپلاستی در زیبایی باید گفت جراحی زیبایی پلک بالا و پایین، نوعی روش برای ایجاد تغییر در چهره است که به سرعت انجام می شود. به خاطر داشته باشید که چشم ها در مرکز انتقال احساسات ما با دیگران هستند و در عین حال فرایند پیری در بافت های اطراف چشم زودتر از سایر نقاط دیگر دیده می شود. به کمک این جراحی می توان چهره را جوان تر، شادتر و سرزنده تر کرد.

بسیاری از افراد نگران جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی هستند. باید گفت که میزان جای زخم بخیه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

 • سیستم بدن فرد و یا به اصطلاح خوش زخم یا بد زخم بودن بدن فرد
 • رعایت مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی که توسط پزشک بیان شده
 • مهارت و چیرگی پزشک در بخیه زدن

با این حال جای عمل باقی نمی ماند و بعد از 4 تا 6 ماه به طور کامل از بین خواهد رفت. در برخی از افراد جای بخیه در قسمت چین پلک به صورت خیلی کم رنگ باقی خواهد ماند. اما در هنگام باز بودن چشم ها اصلا قابل مشاهده نیست.

بلفاروپلاستی تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد و آثار پیری چهره را از بین می برد

بلفاروپلاستی پلاستی به دو منظور انجام می گیرد: 

 • بلفاروپلاستی درمانی
 • بلفاروپلاستی زیبایی

بلفاروپلاستی درمانی

بلفاروپلاستی درمانی در صورتی که مشکلی در پلک ها ایجاد شده باشد، کاربرد دارد. این نوع جراحی از نظر پزشک ضروری است و اگر انجام نشود برای فرد مشکل ساز خواهد بود. 

اگر پوست اضافی پلک های به گونه ای در دید فرد اختلال ایجاد کند، یا اینکه به دلیل تورم پلک بالا عینک زدن را برای فرد دشوار کند، التهابات پوستی که از چین های پلک روی هم به وجود آمده، در این صورت لازم است از جراحی پلک استفاده گردد. 

بلفاروپلاستی زیبایی

بلفاروپلاستی فقط جنبه زیبایی دارد و برای جوانسازی صورت استفاده می شود و از نظر پزشکی لزومی به انجام آن نیست. گاهی اوقات بر اثر افزایش سن و تجمع چربی، پلک ابلا یا پایینی چشم دچار تورم و افتادگی می شود و حالت پفکی پیدا می کند. این یک امر عادی و طبیعی است که باافزایش سن یا به دلایل دیگر، عضلات پلک ضعیف، شل و متورم شود. برای افرادی که زیبایی و جوانی صورت مهم است، ناراحت کننده است و باعث کاهش جذابیت فرد می گردد. 

بنابراین باید به دکتر پوست که خدمات بلفاروپلاستی هم انجام می دهد مراجعه نمایید.

افراد مناسب برای جراحی زیبایی پلک

در ابتدای این امر باید گفت که جراحی بلفاروپلاستی برای افرادی که عناصر چهره آنها پایدار نشده و در حال تغییر است مناسب نبوده و مخاطب اصلی این جراحی افراد بالای 35 سال است.

از جراح خود هرگز نخواهید که چشم شما را بیش از حد درشت کند و یا اینکه پلک شما را بیش از اندازه کوتاه کند. اگر پلک زیاد کوتاه شود، به طور کامل بسته نخواهد شد و باعث خشکی چشم و آسیب به بینایی فرد می شود.

از جمله مشکلاتی که با بلفاروپلاستی درمان می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چین و چروک گوشه چشم مثل خطوط پنجه کلاغی، که برای رفع این مشکل باید از لیفت شقیقه استفاده شود.
 • خط اخم یا چروک بین ابرو و افتادگی ابرو که برای رفع این مورد نیز از لیفت پیشانی و ابرو استفاده می شود.
 • کبودی زیر چشم

بلفاروپلاستی چه مشکلاتی را برطرف نمی کند؟ 

جراحی زیبایی پلک برای درمان همه مشکلات اطراف چشم مناسب نیست. این موارد شامل:

 • افتادگی ابرو
 • حلقه های سیاه اطراف چشم
 • چروک های اطراف چشم، بین دو ابرو و پیشانی

برای برطرف کردن این مشکلات نیاز به بوتاکس یا جراحی های تکمیلی به صورت جداگانه است.

 

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

به دلیل اینکه پلک قسمت حساسی در بدن محسوب می شود، بعد از عمل بلفاروپلاستی باید مراقبت های ویژه ای انجام شود. برخی از افراد به خاطر اینکه این عمل سرپایی انجام می شود، تصور می کنند که نیاز به مراقبت های خاصی ندارد. اما این تصور اشتباه است.

مراقبت هایی که بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی باید انجام دهید

بعد از عمل جراحی زیبایی پلک به مدت 10 روز نباید مطالعه کرد.
از تماشا کردن مانیتور گوشی و تلویزیون و لپ تاپ و همینطور برقرار ارتباط چشمی با دیگران خودداری کنید.
به مدت چند هفته بعد از بلفاروپلاستی از عینک آفتابی در برابر نور خورشید و باد استفاده کنید.
از خم شدن های زیاد در دوران نقاهت خودداری کنید.
از انجام دادن ورزش های سنگین در دوران نقاهت خودداری کنید.
از بلند کردن اجسام سنگین و نیمه سنگین بعد از عمل خودداری کنید.
ورم، کبودی، درد، احساس کشیدگی پلک و جمع نشدن کامل پلک بعد از جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین طبیعی است و نباید نگران باشید.
در صورتی که پزشک بعد از جراحی، چشم را پانسمان کرده باشد، لازم است بعد از دو روز به پزشک مراجعه کرده تا معاینه شوید و پانسمان برداشته شود.
ورم بعد از عمل ممکن است به مدت یک هفته بیشتر شود و به مرور زمان از بین می رود.
عدم قرینگی در پلک ها و چشم ها، تاری، خشکی چشم و اشک زیاد، دو بینی و عدم تقارن در جای بخیه و … طبیعی بوده و رفته رفته کاهش پیدا می کند. در صورتی که این مشکل ادامه پیدا کرد به پزشک مراجعه کنید.
برای از بین رفتن ورم و کبودی ها به مدت سه روز از کمپرس آب سرد استفاده کنید و بعد از آن به مدت سه روز از کمپرس آب گرم استفاده کنید.
به مدت 3 روز حمام نروید و جای بخیه ها را خیس نکنید.
رعایت نکردن این نکات باعث می شود دوران نقاهت طولانی را سپری کنید و گاهی نیاز به عمل دوباره پیدا کنید.

 

به نمونه جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین و بالای دکتر مصطفی خدایاری توجه کنید:

ترمیم افتادگی پلک بالا و پایین
ترمیم افتادگی پلک بالا و پایین

زمان بهبودی جراحی پلک چقدر است؟

بیماران معمولاً پس از بلفاروپلاستی زمان بهبودی كوتاهی دارند. اگرچه کبودی و تورم معمولاً در روز بعد از جراحی بدتر است ، اما به سرعت از بین می روند. در 48 ساعت اول ، استفاده از کمپرس خنک می تواند کبودی و تورم در اطراف چشم و صورت را تا حد زیادی کاهش دهد. فعالیت های سبک مانند پیاده روی نیز به بهبودی سریع کمک می کند. بانداژهای نازک معمولاً در نقاط برش قرار داده می شوند و طی چند روز برداشته می شوند، در حالی که بخیه ها می توانند حدود یک هفته در پوست بمانند. بعضی اوقات از بخیه های خود جذب استفاده می شود که نیازی به برداشتن ندارند.

بیشتر افراد پس از هفت تا 10 روز پس از بلفاروپلاستی به فعالیت های عادی خود برمی گردند. دو هفته بعد از جراحی پلک ، اکثر کبودی و تورم برطرف می شود.

نکات مهم برای انجام بلفاروپلاستی

برخی از افراد بدون اینکه به چشم پزشک مراجعه کنند اقدام به جراحی زیبایی پلک می کنند. باید گفت این کار بسیار اشتباه است و ممکن است عواقب جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

عوامل زیادی باعث موفقیت این جراحی می شود که باید این عوامل برای جراحی بلفاروپلاستی باید در کنار هم باشند تا عمل موفقیت آمیز شود.

بنابراین قبل از اینکه اقدام به انجام این عمل کنید با پزشک مشورت کنید تا عوامل مختلف توسط پزشک بررسی شود.

یکی از دغدغه هایی که اکثر مراجعه کننده ها از آن ناراضی هستند و شکایت می کنند این است که از نتایج بعد از عمل راضی نیستند و دلخواه آنها نیست. در پاسخ باید گفت که عمل بلفاروپلاستی تا حدی بر روی زیبایی صورت شما را تضمین می کند و نباید انتظار معجزه داشت.

در صورت که صورت فرد پف زیادی داشته باشد، نمی توان این پف را به صورت کامل با این عمل از بین ببریم. در نتیجه بهتر است با در نظر گرفتن این نکته اقدام به انجام عمل کنید.

آیا عمل بلفاروپلاستی عوارض دارد؟

هر عمل جراحی دارای عوارض خاص آن عمل است. این عمل هم عوارض خفیف دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • دو بینی یا تاری دید گذار
 • تورم و کبودی پلک
 • عدم تقارن محل برش در دو طرف
 • جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها
 • عفونت پلک
 • جای زخم و یا اسکار روی پلک
 • بی حسی پلک ها

باید گفت که این عوارض گذار بوده و بعد از گذشت چند هفته برطرف خواهد شد. در برخی از افراد بعد از جراحی پلک، هنگام خوابیدن پلک ها کامل بسته نمی شوند که این حالت خفیف بوده و بعد از چند هفته بهتر خواهد شد.

توصیه می شود در هنگام خوابیدن از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده که به کنترل این حالت کمک می کند، استفاده کنید.

در صورتی که این حالت شدید باشد و پلک ها تا مدت زیادی باز بماند باعث ایجاد خشکی و زخم قرینه خواهد شد و عوارض جدی بینایی را به دنبال خواهد داشت. در این مواقع به پزشک مراجعه کنید.

آیا با افزایش سن نتایج برگشت پذیر خواهد بود؟

افزایش سن چیزی نیست که بتوان جلوی آن را گرفت و یا روند آن را کند کرد. بالطبع تغییرات بافتی و پوستی نیز با افزایش سن اتفاق می افتد. اما می توان با عمل های زیبایی و جوانسازی پوست تا حدودی این روند را کند کرد و زیبایی چهره را حفظ کرد.

با روش های جوانسازی پوست آشنا شوید

نتایج بلفاروپلاستی

بسیاری از افرادی که در مطب دکتر مصطفی خدایاری بلفاروپلاستی انجام داده اند ابراز رضایت کرده اند. بعد از جراحی زیبایی پلک فرد ظاهری آرامش بخش و جوان تر خواهد گرفت و از طرفی دیگر اعتماد به نفس را افزایش می دهد. نتایج این عمل سال ها باقی خواهد ماند.

بیمارانی که این عمل را انجام داده اند باید بدانند که کبودی و ورم بعد از عمل به مدت 10 تا 14 روز باقی خواهد ماند و برش های جراحی ممکن است چند ماه باقی بمانند. پس باید صبور باشند تا نتایج آن را ببینند. در این مدت باید مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهند و از پوست پلک خود در مقابل آفتاب بیش از قبل محافظت کنند.

رضایت بعد از جراحی زیبایی پلک
رضایت بعد از جراحی زیبایی پلک

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی پلک به عوامل مختلفی بستگی دارد. این هزینه شامل مواردی مثل مهارت و تجربه پزشک، میزان افتاادگی پلک، میزان پیچیدگی جراحی، هزینه اتاق عمل و … می شود.

هزینه عمل بلفاروپلاستی ثابت نیست و ممکن است در افراد مختلف، متفاوت است.

انواع روش های غیرجراحی برای بهبود ظاهر پلک ها

روش های دیگری که نیازی به جراحی ندارند نیز برای رفع افتادگی پلک بالا و پایین، چین و چروک دور چشم، برداشتن پوست اضافه و پف چشم و جوانسازی صورت استفاده می شود که به چند مورد اشاره میکنیم:

نمونه جراحی پلک بالا و پایین

سوالات متداول در زمینه بلفاروپلاستی را اینجا بخوانید

 1. جراحی پلک چیست؟

  بلفاروپلاستی یا جراحی پلک برای برطرف کردن افتادگی، چین و چروک و پوست و چربی اضافه صورت استفاده می شود.
 2. نتیجه بلفاروپلاستی چه مدت طول میکشد؟

  حدودا 10 سال طول میکشد تا نتایج بلفاروپلاستی از بین برود.

 3. آیا جراحی پلک محدودیت سنی دارد؟

  جراحی پلک محدودیت سنی خاصی ندارد ولی اکثر کسانی که عمل می کنند بالای 40 سال هستند.
 4. عمل پلک به بیهوشی نیاز دارد؟

  با توجه به تشخیص پزشک، عمل جراحی پلک ممکن است با بیهوشی کامل انجام شود یا ممکن است با بی حسی موضعی صورت گیرد.
 5. برای اینکه چروک بقل چشم از بین ببریم باید چیکار کنیم؟ممنون میشم اگر جوابم رو بدید؟

  چین چروک اطراف چشم از طریق لیفت ابرو و لیفت صورت از بین می رود. ولی در مواقعی که خفیف تر باشد توسط بوتاکس هم برطرف می شود.

 6. من مادرم بالای شصت سال سن دارند و اینکه می خوان این عمل رو انجام بدن من نگران اینم که دوباره به خاطر سنشون پلکشون بیفته . حالا می خواستم ببینم تاثیرش چجوریه یعنی ممکنه به خاطر سن دوباره پلک بیفته؟

  جراحی پلک بالای ۱۰ سال ماندگاری دارد و با افزایش سن ممکن است دوباره افتادگی پلک ایجاد شود.

 7. من یه بار قبلا توسط یه پزشک دیگه جراحی کردم و راضی نبودم. امکان جراحی مجدد وجود داره؟

  بله برای مشاوره می توانید با شماره های 0217762930 تماس بگیرید.

 8. بلفاروپلاستی تفاوتی با برداشتن پف پلک داره؟ میتونیم همزمان هم پبک رو بکشیم هم پف پلک ر برداریم؟

  کلا در اصطلاح پزشکی به جراحی پلک بلفاروپلاستی گفته می شود، چنانچه علاوه بر چربی و پوست اضافه، عضله ابرو نیز افتادگی داشته باشد همراه این عمل،لیفت ابرو نیز انجام می شود.

 9. دوره نقاهت عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

  حدودا یک هفته اول دور چشم ها ممکن است کلود شوند و تورم داشته باشند. اگر می خواهید به خارج از خانه بروید حتما از عینک آفتابی استفاده کنید. برای تسریع در فرایند بهبودی دو روز اول از کمپرس یخ به فاصله هر 15 دقیقه و بعد از این زمان از کمپرس گرم استفاده کنید.
 10. من پلک بالام کلا ازبچگی پف داره..۲۲سال دارم اصلا پلک بالا ومژه م بخاطر پف چشمم دیده نمیشه.ابرو هام ام جوری ان که وقتی بادستم بالا میکشم چشمم واقعا خوشگل میشه..بنظرتون فقط عمل پف پلک کافیه یاباید لیفت ابرو هم کنم.لطفا هزینش رو هم بگید.

  برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 11. آیا بعد از عمل هرچقدر هم که بخوابیم ممکن است به حالت قبل عمل برگردیم(پف بگیره چشمارو) یا نه هرچقدر بخوابیم تاثیری نداره و باعمل رفع دایمی میشه؟

  خیر بعد از عمل با خوابیدن پف چشم به حالت قبل بر نمی گردد.

 12. سلام من ۷ماه پیش بلفاروپلاستی پلک بالا انجام دادم ولی کناره چشمم جای بخیه مشخصه..لطفا راهنمایی بفرمایید. چکار کنم؟

  بعد از جراحی پلک پزشک جراح برای ترمیم جای بخیه پمادهای مخصوصی تجویز می کند. بهتر است با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

 13. ببخشید من افتادگی پلک دارم به اندازه ای که روی موژهام راگرفته ووقتی ابروهام رابالامیکشم چشمم وابروهام خوشگل نشون میده هنگام عمل ایاابروهام هم تغیری میکنه یانه چون کارمندهستم بعدازچندوقت میتونم بقیعه هارابازکنم.

  در عمل بلفاروپلاستی یا همان پلک تغییری در ابرو ایجاد نمی شود مگر اینکه خود مراجعه کننده اعلام کند که می خواهد مقداری ابروهایش هم در حین عمل لیفت شود.

 14. سلام با این عمل فاصله چشم وابرو کم نمی‌شود؟

  خیر ، چون پوست اضافه برداشته می شود و چشم درشتر و زیباتر دیده می شود.

اگر در خصوص جراحی پلک یا بلفاروپلاستی و هزینه ها، عوارض، مراقبت های آن سوالی دارید می توانید در انتهای مقاله بخش نظرات آن را با دکتر خدایاری مطرح نمایید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

14 Responses
  1. فرد 10-7 روز پس از جراحی می تواند به سرکار بازگردد. قبل از این، کنترل پزشک انجام می شود. در طول این دوره اطلاعات می تواند از پزشک دریافت شود.

  1. عملیات می تواند 30 دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. با توجه به اقدامات اضافی، این دوره ممکن است طولانی تر باشد.

  1. پس از جراحی افتادگی پلک، درد خفیفی وجود دارد. برای این از داروهای مسکن استفاده می شود و این روند به راحتی ادامه می یابد. درد ممکن است 2-3 روز طول بکشد.

  1. درمان غیر جراحی برای بلفاروپلاستی وجود دارد. برای این منظور، از تزریق زیر چشم و روش های پلاسما استفاده می شود. این درمان ها باید در فواصل منظم انجام شود. جراحی بلفاروپلاستی راه حل قطعی است.

  1. پس از جراحی افتادگی پلک، اختلال بینایی وجود ندارد. بعد از جراحی، فرد دچار تاری دید می شود، اما یک وضعیت موقت است.

  1. احتمال بازگشت افتادگی پلک وجود ندارد و نتایج دائمی است. در سنین بالا، با اثر پیری تغییرات ممکن است دیده شود که یک فرایند طبیعی است.

  1. اسکار های بزرگ یا کوچک بعد از هر عمل جراحی باقی می مانند. بعد از جراحی افتادگی پلک اسکار گرچه کم ولی اسکار وجود دارد. این اسکار از آنجا که در چین های طبیعی پلک وجود دارد مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 11 =