دکتر مصطفی خدایاری » جوانسازی پوست » بیماری های پوستی واگیردار
۳ دقیقه
[ratemypost]

بیماری های پوستی واگیردار

بیماری واگیردار پوستی
آنچه می خوانید...

بیماری های مسری بیماری هایی هستند که از یک فردی به فرد دیگر قابل انتقال هستند معمولا در اینگونه موارد یک عامل زنده دخیل است یعنی بیماری باید در باکتریال ، میکروب، ویروس، قارچ یا انگل به وجود آمده باشد. بنابراین عامل زنده از یک فرد به هر طریقی قابل انتقال به یک فرد دیگر می باشد.

دکتر مصطفی خدایاری ، مهارت و دانش بالایی در امور زیبایی پوست و مو دارند. دکتر خدایاری با استفاده از مجهزترین دستگاه های پزشکی و مواد باکیفیت آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد. می توانید به منظور درمان بیماری های پوستی واگیردار ، به روش های زیر با دکتر خدایاری ، ارتباط برقرار کنید:

شماره های تماس : 021 77162930

پیج اینستاگرام : Drkhodayari

انواع بیماری های واگیردار پوست

زرد زخم

یکی از مواردی که در کودکان هم بسیار شایع می باشد زرد زخم می باشد همانطور که از اسم این بیماری پیداست در این بیماری زخمی ایجاد می شود که یک دلمه زرد رنگ روی آن تشکیل می شود. عامل این بیماری یک میکروبی به نام استرپتوکوک است. یعنی یک عامل میکروبی باعث به وجود آمدن این بیماری شده است. بنابراین به دلیل اینکه عامل آن میکروبی است امکان دارد از یک کودک به کودکی دیگر منتقل شود. گاهی اوقات ممکن است در یک فرد یک ضایعه تبدیل به چند ضایعه شود. در صورتی که خراشی روی صورت فرد ایجاد می شود به دلیل خاراندن باعث می شود  در کل صورت پخش شود. از علائم این بیماری ایجاد تاول هایی بر روی پوست می باشد. این افراد حتما باید به پزشک جهت درمان مراجعه کنند و از خود درمانی پرهیز کنند تا عارضه جدی بر روی بدن به خصوص کلیه ها نگذارد.

زگیل

زگیل به برجستگی های زبر و خشن در هر منطقه از بدن و هر سنی ممکن است به وجود آید اما در کودکان معمولا شایع تر می باشد. عامل زگیل ویروسی به نام ویروس پاپیلوم انسانی می باشد. به دلیل اینکه عامل این بیماری ویروسی است قابلیت انتقال هم به خود فرد و هم قابلیت انتقال به دیگران را دارد.

زگیل صورت

زگیل های صورت ضایعات سفید رنگی هستند که به صورت بسیار ریز  بر روی صورت دیده می شوند و در اثر ضربه هایی که به پوست وارد می شود امکان تکثیر این زگیل ها در کل صورت وجود دارد حتی گاهی این زگیل ها با جوش های زیر پوستی اشتباه گرفته می شود.

بیماری واگیردار پوستی
بیماری واگیردار پوستی

زگیل یا قارچ کف پا

اگر فردی مبتلا به زگیل کف پا باشد این بیماری می تواند خود را به صورت پوسته ریزی و قرمزی نشان دهد. گاهی اوقات خود فرد اطلاعی از بیماری خود ندارد و تصور می کند دچار اگزما یا حساسیت و خشکی معمولی پوست شده است. این افراد به دلیل اینکه کراتین کف پا در استخر و رطوبت زیاد خیس می خورد و قارچ ها می توانند از این طریق به یک فرد دیگر منتقل شود بنابراین تاکید بر این است که افراد در استخر افراد از لوازم شخصی خود استفاده کنند.

درمان زگیل

اگر زگیل به صورت تکی بر روی پوست باشد یک فرصت کوتاه داده می شود تا سیستم ایمنی بدن خود فرد آن را از بین ببرد اما اگر در مدت کوتاه بهبود پیدا نکرد و تعداد آنها در حال افزایش بود معمولا از درمان های موضعی یا با استفاده از بهترین روشی که امروزه کرایوتراپی است که با ازت مایع انجام می شود.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هفده =