۸ دقیقه
[ratemypost]

تزریق ژل به بینی

آنچه می خوانید...

تزریق ژل در بینی یک روش غیر جراحی برای تغییر شکل بینی می‌باشد که امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. در ابتدای مقاله باید یادآوری شود که این روش یک عمل جراحی نیست و نمی تواند جایگزین جراحی بینی باشد، اما نقایصی که در بینی وجود دارد، مانند قوز و لبه بینی را می توان با تزریق ژل تا حد زیادی اصلاح کرد.

تزریق ژل

تزریق ژل به بینی چیست؟

تزریق ژل به بینی یک روش هوشمندانه برای تغیز شکل و ترمیم بینی به شمار می آید و همچنین می تواند برای اصلاح نقایص جزئی پس از رینوپلاستی در بیماران مورد استفاده قرار بگیرد. افرادی که از فرم بینی خود راضی نیستند و بینیشان دارای نواقص جزئی می‌باشد نیز می‌توانند برای رفع و بهبود ظاهر از این روش استفاده نمایند.

بعد از انجام رینوپلاستی و حتی بینی به صورت طبیعی، ممکن است بینی دچار مشکلاتی گردد و یا بینی تغیر شکل بدهد، همینطور پوست نیز توانایی محدودی برای نگهداشتن این تغیرات دارد و چالش های دیگری که در بینی که ممکن است افراد با آن مواجه شوند که با ترمیم های جزئی و تزریق ژل یا چربی سریعا بهبود می یابد. بهبود فرم ساختار بینی با روش های تزریق ژل مانند افرادی که تزریق چربی به دست نیز میان افراد خصوصا کسانی که از جراحی هراس دارند رواج یافته و معمولا پس از انجام این فرآیند رضایت مندی دارند.

آیا می توان با تزریق ژل ، شکل بینی را تغییر داد؟

این سوال از جمله پربازدید ترین سوالات و موضوعات است که بیماران می پرسند، اما برای پاسخ به این سوال باید موضوعاتی بیان شود تا پاسخ قابل درک باشد. حال به این نکته اشاره می‌کنیم که تزریق ژل سبب شده تا نوک بینی کمی به سمت بالا کشیده شود و همچنین که در صورت وجود فرورفتگی در تیغه بینی با تزریق ژل سطح آن صاف شود و بسیاری از تغییرات اصلاحی دیگر، بنابراین می‌توان گفت بله با تزریق ژل نیز شکل و فرم بینی تا حدودی تغییر خواهد داشت اما این نکته قابل ذکر است که انتظارات رویایی را کنار بگذارید زیرا هیچ گاه این روش به اندازه جراحی تغییرات ایجاد نمی‌کند.

موارد ممنوع تزریق ژل به بینی

 • بینی دارای ابعاد بزرگ باشد.
 • بینی در نقطه ای شکستگی وجود داشته باشد.
 • در صورت کج بودن بینی نمی‌توان از ژل برای اصلاح استفاده کرد.
 • در صورتی که فرد به هرگونه ژل و ماده تزریقی حساسیت داشته باشد.

در موارد نام برده شده تزریق ژل، راه حل مناسب و کارآمدی نبوده و جراحی  و دیگر روش ها توصیه می شود.

کاربرد استفاده از تزریق ژل در بینی

 • بی نظمی و تغییر شکل خفیف پشت بینی
 • بی نظمی و تغییر شکل خفیف در امتداد بینی

اگر بینی شما این مشکلات را دارد، بله، می توانید بینی را با تزریق ژل و چربی اصلاح کنید.

تزریق ژل بینی

مزایای تزریق ژل به بینی

نتیجه نیمه ماندگار : بسیاری از افراد خصوصا آقایان برای انجام جراحی بینی تردید دارند اما علاقمند هستند که فرم بینی خود را تا حدودی اصلاح کنند و نتایج مشابهی را بدست آورند.

هزینه زیبایی کمتر : عمل زیبایی بینی یکی از پرهزینه ترین جراحی ها بشمار رفته که این موضوع بسیاری از علاقمندان را محدود می‌سازد. توانایی مالی یکی از مسائل مهمی است که هر شخص قبل از انجام هر کاری به آن فکر می‌کند و حال تزریق ژل به بینی موجب سهولت بهبود ظاهر بینی می‌شود و همه افراد می‌توانند از این روش استفاده کنند.

غیر تهاجمی بودن: همانطور که می‌دانید روش جراحی دارای بیهوشی عمومی یا خواب می‌باشد. همچنین که بینی باید برای جراحی باز شود و البته روش بسته هم جزو روش های تهاجمی بشمار می‌رود. در روش تزریق ژل به بینی از آلات جراحی استفاده نشده و فقط تزریق صورت می‌گیرد.

دوره نقاهت آسان:  جراحی بینی دارای دوره ریکاوری و دوران نقاهت است. دوران نقاهت در تزریق ژل به بینی بسیار ساده بوده و فقط نیازمند این است که برخورد با بینی صورت نگیرد و ناحیه مورد فشار واقع نشود. دارای کبودی بسیار کمی است که بعد از دو روز رو به بهبود رفته و نیاز به استراحت ندارد.

ریسک کم: در جراحی به دلیل باز شدن پل بینی و تغییرات اساسی ریسک زیبا شدن بسیار بالا بوده و فرد دارای تنش بالایی در آن مراحل است. اما در این روش به دلیل رفع نواقص زیباسازی قطعی صورت می‌گیرد و ریسک بالایی را در بر ندارد.

آیا تزریق ژل عوارض دارد؟

همه تزریقات با عوارضی مثل تورم، کبودی، خونریزی همراه است. اما بینی یکی از نواحی ظریف صورت است و تزریق ژل به داخل بینی باید توسط بهترین دکتر پوست انجام شود.

آیا امکان جابجایی ژل یا فیلر در بینی وجود دارد؟

یکی از عوارضی که بسیار نادر است، جابجایی ژل بینی می‌باشد که امکان دارد به ناحیه نزدیک به زیر چشم نیز حرکت کند و یا در پس این جابجایی، ظاهری موج دار ایجاد شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به بینی

 1. معمولا طبق توصیه پزشک باید تا سه روز پس از تزریق ژل به هر ناحیه از کپیول آنتی بیوتیک استفاده کرد.
 2. به مدت دو روز بعد از تزریق زل به بینی از لوازم آرایشی روی سطح استفاده نکنید.
 3. افرادی که تزریق ژل انجام می‌دهند باید توجه داشته باشند که آب و مایعات فراوان بنوشند.
 4. به مدت دو هفته پس از تزریق از رفتن به استخر و جکوزی خودداری فرمایید.

نکات مهم در تزریق ژل به بینی

اما توجه کنید که بینی قسمت حساسی در بدن است که باید تزریقات توسط پزشک متخصص و درمانی بهداشتی و مجهز انجام گیرد.

مطمئنا هموار کردن بی نظمی ها و عدم تقارن در بینی با یک ماده تزریقاتی، بسیار جذاب و مورد توجه است زیرا نیاز به ترمیم نقص های بینی، بعد از جراحی بسیار رایج است.

همانطور که گفته شد تزریق ژل و پرکننده های بینی، به عنوان یک گزینه اصلاح کننده بینی مخصوصا بعد از رینوپلاستی و جراحی بینی، برای درمان نقوص بینی بسیار رایج و پرکاربرد است.اما توصیه می شود این روش ها نیز مانند دیگر روش های درمانی توسط یکی از بهترین دکتر تزریق ژل بینی انجام گیرد.

چه افرادی کاندید مناسبی برای تزریق ژل بینی هستند؟

بسیاری از افراد دارای فرم بینی طبیعی هستند با این وجود دارای برخی نواقص ظاهری و عیوب مختصر در این ناحیه می‌باشند. حال دو حالت دارد یا این افراد به جراحی بینی عاقمند نیستند و یا ترس دارند یا اینکه ترجیح می‌دهند چهره نچرال خود را حفظ کنند. به همین دلیل تزریق ژل به بینی را بر انواع روش های جراحی ترجیح می‌دهند. در ادامه به برخی از مناسب ترین کاندیدای تزریق ژل بینی اشاره خواهیم داشت:

 • افرادی که دارای نامتقارنی ظاهر در بینی هستند.
 • افرادی که در قسمتی از بینی خود دارای گودی یا فرورفتگی می‌باشند.
 • بسیاری از افراد در ناحیه ای از بینی خود برجستگی کوچکی دارند که با تزریق ژل می‌توانند به راحتی آن را رفع کنند.
 • برخی افراد دارای بینی با فرم تخت هستند، که گاهی از تزریق ژل استفاده کرده تا در مکان مناسب تیغه بینی، برجستگی کمی ایجاد کنند.

چه افرادی باید از تزریق ژل بینی اجتناب کنند؟

 • خانم های باردار و یا شیرده
 • افرادی که دارای عفونت های سینوسی هستند.
 • اشخاص دارای بیماری های مزمن نظیر اختلالات خونی
 • اشخاصی که به ماده هیالورونیک اسید حساسیت دارند.
 • افرادی که به بی حسی های موضعی یا تزریقی نظیر لیدوکائین حساسیت دارند.
 • خانم یا آقایانی که دارای بیماری خودایمنی نظیر التهابات فعال یا ضایعات سرطانی و … هستند

مدت زمان تزریق ژل به بینی چقدر است؟

مهمترین مزایایی که برای تزریق ژل به بینی می‌توان در نظر گرفت، زمان کم این کار است. تزریق زل به بینی اغلب حدود چهل الی شصت دقیقه زمان لازم دارد و شما می‌توانید پس از این مدت زمان کوتاه نتیجه مورد نظر خود را مشاهده کنید و از فرم جدید بینی خود لذت ببرید. گاهی لازم است تا ژل تزریق شده در مدت زمان کوتاهی با جلسه بعدی نیاز به تمدید داشته باشد که به نظر پزشک بستگی دارد اما در مقابل در برخی افراد، ژل ماندگاری بیشتری داشته و فاصله زمانی با جلسه بعدی بیشتر می‌شود.

میزان ماندگاری ژل بینی

همانطور که دانستید از انواع ژل یا فیلر برای فرم دهی، رفع نواقص و ناهمواری های سطح بینی استفاده می‌کنند. افرادی که دچار شکستگی های بینی شده اند یا دفرمیتی شدید بینی دارند، باید حتما از تکنیک های جراحی باز یا بسته استفاده کنند و تزریق ژل برای این افراد کارساز نیست. تزریق ژل بینی با توجه به بهترین دکتر پوست نیز مجددا مورد ترمیم قرار میگیرد تا نتیجه مطلوب و مورد انتظار نیز حاصل شود. زمانی که فرد مراجعه کننده به ظاهر مورد نظر خود دست یافت، جلسه ترمیمی تا 8 ماه الی یک سال بعد بسته به دوام ژل مورد نظر، به تعویق انداخته می‌شود. این نکته را یادآور می‌شویم که بدن به حالت خودکار قابلیت بازگشت به حالت طبیعی دارد و یکی از علت های ترمیم تزریق ژل همین دلیل است.

هزینه تزریق ژل به بینی چقدر است؟

ابتدا باید این نکته را بدانید که برند ژل تزریقی با یکدیگر از نظر کیفیت و دوام ماندگاری و … متفاوت است. حال این نکته قابل ذکر است که برند ژل، نوع ژل انتخابی، میزان حجم مورد نیاز برای تزریق و … در میزان هزینه این روش موثر است. بنابراین برای اطلاع دقیق از میزان قیمت ها حتما نیاز است تا مراجعه حضوری داشته باشید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هشت =