دکتر مصطفی خدایاری » زیبایی صورت » ساده ترین راه رفع غبغب
۷ دقیقه
[ratemypost]

ساده ترین راه رفع غبغب

رفع غبغب
آنچه می خوانید...

یکی از مشکلات زیبایی که معمولا با بالا رفتن سن یا اضافه وزن در خانم ها ایجاد می شود به وجود آمدن غبغب می باشد. این غبغب باعث می شود تا تناسب صورت به هم بخورد و همچنین احساس کنند پا به سن گذاشته اند. به همین دلیل می خواهند هر چه سریع تر از شر غبغب خلاص شوند.

یکی از مشکلاتی که افراد بخاطر آنها به پزشک پوست مراجعه می کنند اضافی بودن چربی در ناحیه غبغب می باشد. روش های مختلفی در جهان برای درمان این مشکل وجود دارد که یکی از این روش ها روش ساده ای به نام مزوتراپی است که در این روش برای کم کردن و از بین بردن بافت چربی، پزشک از یک سری محلول هایی که یا به صورت خالص از یک محلول یا با ترکیب کردن چند فرآورده برای از بین بردن چربی در ناحیه غبغب استفاده می کند. با این عمل چربی های آن ناحیه آزاد می شود و بدن کم کم آنها را برمیدارد و در نتیجه بافت چربی کمتر می شود. در این روش مواد مختلفی شامل ویتامین و فاکتورهای رشد به داخل پوست یا سطح سلول های چربی یا در سطح فولیکول های مو و همچنین در صورت برای رفع رنگدانه های پوست تزریق می شود.

نمونه رفع غبغب

دلیل ایجاد غبغب

  • ارث و ژنتیک : تشکیل غبغب زمینه ارثی دارد و حتی ممکن است بسیاری از افراد جوان در سنین کم و دوره نوجوانی دچار غبغب شوند.
  • تجمع چربی: در افرادی که اضافه وزن و تجمع چربی دارند ممکن است در غبغب هم مانند سایر مناطق بدن چربی تجمع پیدا کند .
  • شل شدن عضلات کف دهان و رها شدن آن: این رویداد به رخ داد غبغب کمک زیادی خواهد کرد که این مسله با افزایش سن قطعا شایع تر است و استفاده برخی از تکنیک ها و ورزش ها می تواند به تقویت عضلات کف دهان کمک کند و در واقع با استفاه از این تکنی نمای ظاهری غبغب را کم تر می شود.

داروی مورد استفاده جهت رفع غبغب

یکی از داروهایی که برای کم کردن بافت چربی استفاده می شود فسفاتیدیل کولین می باشد که در بعضی از روش های مزوتراپی در ویال های آماده این ماده عرضه می شود و با کشیدن دو یا سه سی سی از محلول و تزریق آن در نقاط مختلف بافت چربی، می توان ناحیه را تحت تاثیر قرار داد و غبغب را کوچک تر کرد.

امروزه روش ها و فرآورده های مختلفی وجود دارد که می تواند تاثیر این نوع مزوتراپی که اصطلاحاً مزوتراپی لایپولیتیک نام دارد را افزایش دهد. در کنار مزوتراپی گاهاً از روش های دیگری مانند هایفوتراپی نیز استفاده می شود که برای کم کردن بافت چربی در ناحیه و ایجاد یک لیفتینگی در منطقه می تواند نمای ظاهری غبغب را کم کند و پزشک و بیمار را به یک نتیجه مطلوب برساند.

روش های مختلف رفع غبغب

برای رفع مشکل غبغب چندین روش وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم:

روش غیر جراحی

یک لیفتینگی در پوست ایجاد شود که این مسله توسط هایفوتراپی یا تزریق محلول های خاص مزوتراپی قابل انجام می باشد تا بتوان بافت چربی ناحیه را کوچک کرد. هدف از انتخاب این روش، جمع شدن پوست و کوچک شدن بافت چربی و در نهایت بهتر شدن نمای ظاهری غبغب است در حدی که پزشک و بیمار احساس کنند به یک نتیجه مطلوبی رسیده اند. برخی متخصصان پوست با مهارت برای رفع غبغب از روش تریق ژل استفاده می‌کنند. به این صورت که ژل را به ناحیه چانه تزریق می‌کنند و با توجه به این فرآیند غبغب محو می‌شود. روش هایی نطیر آر اف، اندولیفت، لیزر فرکشنال، مزوتراپی  از روش های غیرجراحی برای از بین بردن غبغب استفاده می‌کنند.

روش های نیمه جراحی

با روشی مانند لایپوساکشن یا لیپوماتیک یا لیزر می توان این مشکل را برطرف کرد . روش به روز مزوتراپی برای از بین بردن غبغب طرفداران زیادی دارد. مزوتراپی صورت روشی بی نظیر برای رفع سلول های تجمع یافته صورت می‌باشد که البته مستلزم چند جلسه درمان است.

روش جراحی رفع غبغب

یک برشی روی قسمتی که دارای چربی است ایجاد و بافت چربی ساکشن می شود. درمان با استفاده از این روش یک درمان قطعی است ولی مشکلات بسیاری مانند بیهوشی و ممکن است خط برش در بعضی نوع پوست ها باقی بماند.

لیفت با نخ برای رفع غبغب

لیفت نخ برای رفع غبغب تاثیر فوق العاده ای داشته که امروزه محبوبیت زیادی را به خود اختصاص داده است. لیفت با نخ در دسته جراح هایی قرار دارد که نتایج فوق العاده ای حاصل می‌کند و ظاهری جوان بدون شلی پوست در ناحیه گردن ایجاد می‌کند.  جراحی بسیاری از افراد از تجربه ی لیفت با نخ هراس دارند و قابل ذکر است که حسی که از این جراحی برای فرد ایجاد می‌شود شبیه به طب سوزنی می‌باشد.

رابطه لیپوماتیک غبغب با لیفت پوست

با اقزایش سن، پوست کیفیت خود را ا دست داده و دچار افتادگی هایی می‌شود. این مسئله ممکن است در کنار غبغب نیز ایجاد شود یعنی شخص در سنین جوانی دارای غبغب است اما اکنون با بالا رفتن سن نیز دچار افتادگی هایی در سطح پوست شده است که سبب از بین رفتن اعتماد به نفس و زیبایی های چهره شخص می‌شود. در این حالت متخصص پوست برای این افراد از هر دو روش رفع غبغب و لیفت صورت و گردن استفاده می‌کند. برای بهره بری از این دو روش می‌تان از بی حسی های موضعی یا بیهوشی استفاده کرد. مراجعه کنندگان و علاقمندان این دو روش باید توجه داشته باشند که قبل از شروع این فرآیند زیبایی، وزن خود را به ثبات برسانند زیرا اگر وزن خود را بعد از انجام این دو روش ثابت و در حالت تعادل نگه دارند، اثری ماندگار تر و نتیجه ای بهتر  و بادوام را مشاهده خواهند کرد.

آیا لیپوساکشن غبغب ایمن است؟

جراحی لیپوساکشن غبغب درست مانند بسیاری از جراحی های زیبایی یا درمانی عوارض خاص خود را دارد. این عوارض شامل موارد زیر است:

  • التهاب
  • عفونت
  • درد و سوزش
  • تب در برخی افراد

ناگفته نماند برش هایی که در لیپوساکشن غبغب ایجاد می‌شود بسیار کوچک بوده و به همین دلیل عوارض جانبی این روش بسیار کم و کوتاه مدت است.

لیپوساکشن غبغب چقدر درد دارد؟

لیپوساکشن غبغب نیازی به بستری ماندن در بیمارستان ندارد و در واقع نوعی جراحی سرپایی محسوب می‌شود. لیپوساکشن غبغب دارای نقاهت کوتاه مدتی بوده که درد بسیار کمی برای فرد به همراه دارد. پزشک در این روش بعد از ایجاد کردن برش های کوچک، کانولا را درون ناحیه برش داده و با استفاده از کانول مایعات را به بیرون می‌کشند. دوران نقاهت لیپوساکشن نهایتا حدود یک هفته زمان لازم دارد که بعد از این مدت به طور کامل بهبود می‌یابد.

پیشگیری از تشکیل غبغب

فرد می تواند با پیشگیری از اضافه وزن و تقویت عضلات کف دهان مانند یوگای صورت از رخداد و ایجاد غبغب جلوگیری کند.

هزینه بهبود و از بین بردن غبغب

همانطور که در متن مقاله ذکر شد روش های گوناگونی برای بهبود غبغب وجود دارد که مسلما هر روشی دارای هزینه ای متفاوت از دیگری می‌باشد. برای مثال شخصی برای از بین بردن چربی های تجمع یافته ناحیه گردن خود از روش مزوتراپی استفاده می‌کند اما شخصی دیگر از دستگاه rf بهره می‌برد بنابراین میزان هزینه ها برای این فرآیند متفاوت بوده و باید برای مشخص شدن مبلغ حتما مراجعه حضوری شود.

بیشتر بخوانید: هزینه جوانسازی پوست

بهترین دکتر پوست تهران برای رفع غبغب

از مهمترین مسائل برای ایجاد زیبایی و رفع نواقص و از بین بردن غبغب، انتخاب بهترین دکتر پوست است. توجه داشته باشید این کار باید حتما توسط متخصص پوست انجام شود تا عوارض نامناسبی برای فرد ایجاد نکند و این کار در تهران بسیار دشوار است. قبل از انتخاب پزشک حتما از مهارت وی با شیوه های مختلف درمان آشنا باشید و به کلینیک هایی مراجعه نمایید که دارای دستگاه های پیشرفته و روز دنیا باشند.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =