دکتر مصطفی خدایاری » دانستنی‌های پوستی » لیزر لک و تتو با کیوسوئیچ
۵ دقیقه
[ratemypost]

لیزر لک و تتو با کیوسوئیچ

مزایای دستگاه کیوسوئیچ
آنچه می خوانید...

لیزر لک و تتو با کیوسوئیچ چه کاربردی دارد؟ مزایای استفاده از لیزر کیوسوئیچ را می‌دانید؟ لک پوستی و یا تتویی که از آن خسته شده اید می‌تواند برای شما آزاردهنده و ناراحت کننده باشد و به دنبال راهی برای از بین بردن موثر و سریع آن باشید. بنابراین در ادامه این مقاله قصد داریم به فناوری لیزر کیوسوئیچ در از بین بردن لک و تتو و هر آنچه لازم است در این باره بدانید، اشاره کنیم.

لیزر لک و تتو با کیوسوئیچ

لک و تتو؛ عوارض شایع پوستی

تاتو یکی از هنرهایی است که مدت زمان زیادی است که جهت ایجاد نقش و نگارهایی روی پوست استفاده می‌شود، در دهه‌های گذشته استفاده از تتو در میان تمام اقشار جامعه محبوبیت بسیاری یافته است. تتو در صنعت آرایشی به عنوان تتو ابرو، تتو خط چشم و سایر آرایش‌های دائمی نیز به طور گسترده به کار می‌رود، یکی از مشکلات تتو، خالکوبی و آرایش‌های دائمی عدم پاک شدن آنها در طی زمان می‌باشد، با اینکه طی سال‌های اولیه ممکن است تتوها جذاب به نظر برسند اما معمولاً پس از چند سال افراد دوست دارند تتوهای خود را برای همیشه پاک کنند یا اینکه تتوهای جدید بزنند، در این موارد یکی از موانع، عدم پاک شدن تتوها به دلیل استفاده از جوهرهای دائمی می‌باشد. با اینکه در دهه‌های گذشته تتوهای ایجاد شده به سختی پاک می‌شد و در مواردی هرگز به طور کامل پاک نمی‌شد اما در سال‌های اخیر به لطف فناوری‌های نوین می‌توان به سادگی و طی چند هفته از انواع تتو، خالکوبی و لکه‌های پوستی رهایی یافت.

بیشتر بخوانید: کاربردهای لیزر CO2 فرکشنال

لیزر کیوسوئیچ چه کاربردی دارد؟

لیزرهای کیو سوئيچ فناوری پیشرفته‌ای از نسل لیزرهایی هستند که در درمان مشکلات پوستی کارآیی دارند. سیستم به کار رفته در لیزر کیو سوئيچ، انرژی را به صورت یکنواخت توزیع کرده و منجر به سرعت بخشیدن به مراحل سنتز کلاژن در پوست می‌شوند در نتیجه می‌توان به درمان لکه‌های پوستی پرداخت، از نکات مورد توجه در لیزر کیو سوئيچ قابلیت این دستگاه در پاک کردن تتوهای قدیمی و یا هرگونه اثر بر جای مانده از آرایش‌های دائمی می‌باشد.

کاربردهای دستگاه کیو سوئیچ در از بین بردن لک و تتو

 • از بین بردن انواع لکه‌های پوستی
 • پاک کردن تتو و هرگونه اثر باقی مانده از آرایش‌های دائمی
 • از بین بردن خال‌های مادرزادی
 • جوانسازی پوست
 • کاهش فرآیند پیری
 • کاهش منافذ باز پوست
 • درمان آکنه و اسکارهای باقی مانده از آکنه
 • کاهش کک و مک
 • از بین بردن خال‌های تیره
 • از بین بردن چین و چروک

نحوه پاک کردن لک و تتو توسط لیزر کیو سوئيچ

انرژی که توسط دستگاه کیو سوئيچ ساطع می‌شود قادر است انواع جوهر باقی مانده از تتو، لک‌های پوستی، لکه‌های آفتاب، خال‌های مادرزادی و سایر لکه‌های پوستی را از بین ببرد. رنگ‌های تجزیه شده توسط بدن به تدریج جذب می‌شوند و لکه‌های پوستی پس از هر جلسه درمان به تدریج روشن‌تر می‌شوند تا اینکه به طور کلی ناپدید می‌شوند.

تعداد جلسات مورد نیاز جهت پاک کردن لک و تتو با دستگاه کیو سوئيچ

با توجه به اینکه طیف وسیعی از لکه‌های پوستی را با دستگاه کیو سوئیچ می‌توان پاک کرد نمی‌توان در مورد تعداد جلسات مورد نیاز به صورت قطعی صحبت کرد. به عنوان مثال برای پاک کردن تتو به طور متوسط به 4 تا 6 جلسه نیاز می‌باشد، با این حال عوامل متعددی در پاک کردن تتو دخیل می‌باشند به عنوان مثال:

 • مدت زمانی که تتو انجام شده است
 • جوهری که برای تتو به کار رفته است (رنگ جوهر و جنس آن)
 • مهارت تتوکار (تتوکارهای ماهر اغلب به صورت فشرده و عمقی تتو می‌زنند که منجر به ایجاد تتوهای پررنگ شده و پاک کردن آنها دشوارتر می‌باشد)
 • عمق جوهر تتو

✔️ با توجه به این موارد پاک کردن تتوهای مختلف ممکن است به زمان‌های متفاوتی نیاز داشته باشد. گاهی اوقات جهت برطرف کردن لکه‌های پوستی به 9 تا 10 جلسه زمان نیاز است.

✔️ فواصل بین جلسات درمانی نیز با توجه به نوع لکه متفاوت می‌باشد. به عنوان مثال جهت پاک کردن اثرات تتو پیشنهاد می‌شود که فواصل درمانی یک هفته در نظر گرفته شود، با این روند در اغلب موارد طی 4 تا 6 هفته می‌توان اثرات یک تتو و یا خالکوبی را به طور کامل پاک نمود.

✔️ به طور کلی جهت تعیین حدودی تعداد جلسات مورد نیاز و فاصله‌ی بین جلسات باید ابتدا توسط پزشک متخصص پوست تحت معاینه قرار بگیرید تا با بررسی نوع لکه و تتو در مورد تعداد جلساتی که جهت درمان با دستگاه کیو سوئیچ نیاز دارید به شما اطلاعات لازم را بدهد.

مراقبت‌های پس از درمان

 • تا 24 ساعت از شستن ناحیه با آب خودداری نمائيد.
 • در طول دوره‌ی درمان، ناحیه تحت درمان باید از اشعه خورشید محافظت شود، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در طول دوره درمان ضروری می‌باشد.
 • در طی دوره درمان از شستشوی ناحیه با آب داغ خودداری نمائيد.
 • از محصولات  بهداشتی و آرایشی حاوی الکل در ناحیه تحت درمان تا زمان اتمام درمان استفاده نکنید.

عوارض جانبی استفاده از دستگاه لیزر کیو سوئيچ

لیزر لک و تتو با دستگاه کیو سوئیچ یکی از دستگاه‌های ایمن و کم تهاجم می‌باشد که عارضه‌ی جانبی شدیدی بر جای نمی‌گذارد، گاهی موارد چند روز پس از درمان ممکن است پوست به صورت پوسته پوسته در بیاید یا اینکه تاول‌های ریز پوستی در محل درمان مشاهده شود که تمام این موارد به ندرت رخ داده و ظرف مدت کوتاهی نیز بدون نیاز به درمان و یا اقدام خاصی برطرف خواهند شد.

با استفاده از کیوسوئیچ، دیگر جای نگرانی نیست!

به طور کلی اشعه‌هایی که در این دستگاه به کار رفته است کاملاً کنترل شده بوده و هیچ گونه عارضه کوتاه مدت و یا بلند مدتی بر جای نخواهند گذاشت و با اطمینان خاطر می‌توانید از این فناوری در از بین بردن لک، تتو و خالکوبی استفاده نمائيد.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 7 =