دکتر مصطفی خدایاری » تزریقات زیبایی » مراقبت های پیش از تزریق بوتاکس
۴ دقیقه
[ratemypost]

مراقبت های پیش از تزریق بوتاکس

مراقبت های پیش از تزریق بوتاکس
آنچه می خوانید...

مراقبت های پیش از تزریق بوتاکس برای کسانی که می خواهند این تزریق زیبایی را انجام بدهند اهمیت زیادی دارد. در واقع انجام مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس باعث می شود که نتیجه تزریق به بهترین حالت خود برسد.

همانطور که می دانید، تزریق بوتاکس در نقاط مختلف صورت انجام می شود و انجام آن می تواند به بهبود وضعیت صورت و بدن شما کمک کند. بوتاکس در تمام نقاط مختلف بدن انجام می شود. در نتیجه می توان بعضی دستورالعمل ها را به عنوان روش های مراقبتی پیش از تزریق بوتاکس در نظر گرفت. در ادامه این مقاله می خواهیم این روش های مراقبتی را بررسی کنیم.

مراقبت پیش از بوتاکس

انتخاب متخصص زیبایی مناسب

همانطور که می دانید تزریقات زیبایی همگی بایستی تحت نظر پزشک متخصص زیبایی انجام شود. جهت تزریق بوتاکس، بایستی به سابقه و نمونه تزریق هایی که پزشک داشته است توجه کنید. صفحه اینستاگرام پزشک و جستجو در اینترنت از جمله روش هایی هستند که می توانند در انتخاب متخصص زیبایی جهت تزریق بوتاکس به شما کمک کنند.

پزشک متخصص زیبایی معتبر می تواند به شما این اطمینان خاطر را بدهد که انجام بوتاکس در آرامش خاطر انجام می شود. همچنین ایشان با انجام معاینات لازم ، مراقبت های پیش از تزریق بوتاکس را به شما می گوید.

منع دارویی و مشورت با پزشک

منع دارویی پیش از تزریق

با نظر متخصص زیبایی، مصرف برخی داروها می بایستی پیش از تزریق بوتاکس قطع شوند و یا میزان مصرف آنها کنترل شود. برای مثال مصرف داروهایی مانند آسپرین یا پروفن بایستی توسط پزشک پیش از تزریق کنترل شود و نظارت بر میزان استفاده از آنها جزو مهم ترین گام مراقبت های پیش از تزریق بوتاکس است.

همچنین در نظر داشته باشید که ممکن است متخصص زیبایی برای کاهش درد یا موارد دیگر، داروهایی را پس از تزریق برایتان تجویز کند.  در صورتی که به داروها یا دسته داروهای خاصی حساسیت دارید، بهتر است که پیش از تزریق به پزشک بگویید. اهمیت دادن به این موضوع سبب می شود که پس از تزریق بوتاکس، مشکلی برایتان پیش نیاید و حساسیت دارویی خاصی پیدا نکنید.

انجام ندادن اصلاح صورت

اگر تصمیم به تزریق بوتاکس گرفتید و موارد دیگر را رعایت کردید، به خاطر داشته باشید که حداقل 48 ساعت و در حالت مطلوب یک هفته پیش از انجام تزریق، اصلاح انجام دهید. اصلاح به هر حالت مانند اپیلاسیون، لیزر، بند انداختن و غیره می شود.

دلیل پرهیز در اصلاح صورت این است که در روزهای اول اصلاح ممکن است به صورت آسیب برسد. به همین خاطر برای انجام مراقب پیش از تزریق بوتاکس، بهتر است از این کار صرف نظر کنید.

همچنین بخوانید: مراقبت های بعد از بوتاکس

پرهیز از دخانیات و مشروبات الکلی

از مهمترین نکات در انجام مراقبت های پیش از تزریق بوتاکس، پرهیز از مصرف الکل و دخانیات است. تقریبا دو هفته الی یک ماه پیش از تزریق، بایستی مصرف دخانیات مانند سیگار، قلیان و غیره را متوقف کنید. همچنین الکل باعث می شود که اثر بخشی داروی بوتاکس در پوست و خون کم شود به همین دلیل برای داشتن نتیجه مناسب بایستی از نوشیدن الکل پرهیز کنید.

در نظر داشته باشید که اگر الکل مصرف کنید، میزان کبودی پس از تزریق در ناحیه مورد نظرتان بیشتر از میزان عادی می شود.

پرهیز از مصرف الکل و سیگار قبل از تزریق بوتاکس

در معرض خورشید قرار نگیرید

بوتاکس می تواند اثرات پوستی که نور خورشید در پوست ایجاد کرده را از بین ببرد. در نتیجه گام مهم در انجام مراقبت های پیش از تزریق بوتاکس، قرار نگرفتن در معرض خورشید است. توصیه می شود حداقل دو الی سه روز پیش از زمان تزریق، خود را در معرض خورشید قرار ندهید.

همچنین استفاده از ضد آفتاب های غیر رنگی و عینک آفتابی از مهم ترین نکاتی است که بهتر است رعایت کنید.

پرهیز از نور خورشید

هرگونه عارضه پوستی را به پزشکتان اطلاع دهید

داشتن تبخال، جوش، خال و غیره همگی می توانند در روند تزریق و یا بعد از آن اخلال ایجاد کنند. به همین منظور توصیه مراقبتی پیش از تزریق بوتاکس این است که وجود هرگونه عارضه پوستی را به متخصص پوست و زیبایی خود اطلاع دهید.

نتیجه گیری

انجام مراقبت های پیش از تزریق بوتاکس در نتیجه نهایی تاثیر بسیار بالایی خواهد داشت. توصیه می شود تمامی موارد گفته شده را رعایت کنید و پزشک مورد نظر خود را در جریان سلامت بدنی خود قرار دهید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پانزده =