دکتر مصطفی خدایاری » تزریقات زیبایی » هزینه پی آرپی در سال 1402
۵ دقیقه
[ratemypost]

هزینه پی آرپی در سال 1402

هزینه پی آر پی مو
آنچه می خوانید...

هزینه پی آر پی به عوامل متعددی بستگی دارد که در این مقاله، همه چیز را در مورد درمان پی آر پی مو برای ریزش مو، عوارض جانبی، مزایا و هزینه درمان PRP  برای ریزش مو توضیح خواهیم داد. ریزش مو معمولاً به دلیل تغییرات هورمونی، پیری یا الگوی ژنی ایجاد می شود. برای هرکسی چه مرد و چه زن ممکن است اتفاق بیفتد. برخی از داروهای مورد استفاده برای درمان ریزش مو وجود دارد که به نظر می رسد برای اکثر افرادی که آنها را مصرف می کنند، به خوبی کار می کنند. یکی از روش های حمایتی مانند پی آرپی به عنوان بخشی از درمان رشد مجدد مو پیشنهاد شده است. پی آر پی برای ریزش مو در مطب اقای دکتر مصطفی خدایاری انجام میشود که هزینه پی آر پی در حال حاضر در کیلینک دکتر خدایاری از 1.200.000 تومان میباشد.

هزینه پی آر پی

پی آر پی برای ریزش مو چیست؟

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) پلاسمای خون فرآوری شده است. پی آر پی حاوی پلاکت هایی است که گلبول های قرمز (RBC) و گلبول های سفید (WBC) از آنها جدا می شود. درمان PRP که یک درمان پزشکی برای ریزش مو است، از این غلیظ استفاده می کند. پلاسمای غنی از پلاکت

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت ممکن است به عنوان محرکی برای رشد طبیعی مو عمل کند. افزایش خون رسانی به فولیکول مو باعث حفظ این رشد و افزایش ضخامت ساقه مو می شود. میکرونیدلینگ و سایر راه حل های پزشکی اغلب با پی آر پی برای مبارزه با ریزش مو ترکیب می شوند.

پی آر پی یک روش کاملا طبیعی و غیر جراحی برای درمان ریزش مو است. در این روش، بیماران دارای خون هستند و از فاکتورهای رشد فعال برای تقویت رشد مو استفاده می شود. 30 تا 40 میلی لیتر خون صرف نظر از سن، جنسیت و شدت ریزش مو از بدن گرفته می شود. این خون استخراج شده به مدت 20 تا 25 دقیقه سانتریفیوژ می شود و سپس پلاسما آماده استخراج می شود.

پلاسمای غلیظ غنی از فاکتورهای رشد است. این پلاسما از طریق ریز تزریق های متعدد به پوست سر سوراخ می شود. پی آر پی باعث افزایش گردش خون و جریان خون در پوست سر می شود. این یکی از بهترین درمان های حمایتی برای قبل و بعد از کاشت مو است.

پی آر پی به حفظ فولیکول های مو در فاز رشد (فاز آناژن) کمک می کند و به موها اجازه می دهد ضخیم تر و بلندتر شوند. بنابراین نه تنها باعث رشد جدید می شود بلکه فولیکول های موجود مو را نیز تقویت می کند. همچنین برای درمان ریزش مو به دلایل غیر ژنتیکی و ژنتیکی دیگر استفاده می شود.

مزایای پی آر پی تراپی برای ریزش مو

 • عوارض جانبی بسیار کم محدود به درد و قرمزی پوست برای یک یا دو روز است.
 • پس از تزریق پی آر پی زمان قطعی کمی وجود دارد.
 • یک روش کم تهاجمی که فقط نیاز به تزریق دارد.
 • روند درمان سریع است و به طور کلی در عرض 60 دقیقه تا 90 دقیقه تمام می شود.
 • درمان PRP خطر ابتلا به هر گونه بیماری مسری را از بین می برد زیرا از خون خود بیمار استفاده می کند.

نتایج پی آر پی درمان مو

درمان PRP مطمئناً نتیجه خوبی برای کنترل و حتی توقف روند ریزش مو می دهد. هم برای مردان و هم برای زنان کار می کند. با جلسات منظم، ریزش بیشتر مو را متوقف می کند. با چند جلسه موهای جدید رشد می کند. ریشه مو را بهبود می بخشد و به رشد موهای جدید قوی می شود. پی آر پی و درمارولر در کنار هم نتایج بسیار خوبی در کنترل ریزش مو و تقویت ریشه مو دارند.

به طور کلی، پس از جلسه PRP هیچ محدودیتی برای فعالیت توصیه نمی شود. بیماران ممکن است موهای خود را به طور معمول شامپو، حالت دهنده و دوش بگیرند. پس از چند ساعت درمان، بیمار ممکن است فعالیت های عادی روزانه و ورزشی را از سر بگیرد. توصیه می شود از رنگ آمیزی های شیمیایی خشن یا رنگ آمیزی خشن اجتناب کنید. بیمار می تواند از روز بعد داروهایی مانند ماینوکسیدیل را از سر بگیرد.

PRP یک گزینه درمانی ساده، بسیار مقرون به صرفه و امکان پذیر است. این یک روش درمانی کمکی بسیار ارزشمند برای مدیریت ریزش مو است. مشخصات نسبتاً کم هزینه و ایمنی عالی نیز از دیگر ویژگی های اضافه شده است.

نتایج پی آر پی درمان مو

عوارض جانبی درمان پی آر پی برای ریزش مو

 • ممکن است حساسیت، درد، خونریزی دقیق در محل تزریق وجود داشته باشد.
 • احساس “سفتی” روی پوست سر تا یک روز پس از عمل.
 • به دلیل خراش های متعدد توسط تزریق، ناحیه مربوطه به رنگ قرمز و متورم می شود.
 • تعداد کمی از بیماران از سردرد برای یک روز پس از عمل شکایت دارند.

هزینه درمان پی آر پی برای ریزش مو

پی آر پی به عنوان جایگزین ایمن تر، کم هزینه تر و کم تهاجمی تر برای جراحی کاشت مو عمل می کند. هزینه درمان ریزش مو با پی آر پی به عوامل متعددی بستگی دارد که شامل:

 • هزینه درمان پی آر پی برای ریزش مو در کلینیک های مختلف در مناطق مختلف متفاوت است.
 • با توجه به عوامل زیادی مانند زیر ساخت مو هزینه متفاوت است.
 • دکتری که این روش را انجام می دهد نیز یکی از عوامل تاثیر گذاز است.
 • ناحیه پوست سر برای درمان یکی از عوامل تاثیر گذار بر هزینه پی آر پی است.

به طور کلی، هزینه پی آر پی در حال حاضر در کیلینک دکتر خدایاری از 1.200.000 تومان میباشد. توصیه میشود که حتما قبل از انجام هر نوع درمان مو مانند پی آر پی، اطمینان حاصل کنید که پزشک خود را از داروهایی که ممکن است مصرف می کنید، از جمله مکمل هایی که مصرف می کنید مطلع کنید. همچنین باید بهترین دکتر پوست در شرق تهران خود را از هرگونه عفونت مزمن، بیماری یا بیماری مطلع کنید. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، سیگاری شدید یا سابقه سوء مصرف الکل یا مواد مخدر دارید، ممکن است پزشک شما از پی آر پی برای ریزش مو استفاده نکند.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مصطفی خدایاری

دکتر پوست، مو و زیبایی
فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران
درمان چاقی و پر خوری بدون دارو و رژیم لاغری بصورت تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 1 =